| APOSTOLVIVIANA a întrebat:

Pot fi 9 teste de sarcina gresite mai ales daca 8 dintre ele si facute dupa o luna de la contact si a venit si menstruatia?

5 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Cu toata bunavointa, te sfatuiesc sa apelezi la ajutorul unui psiholog.

| Cătălina a răspuns:

Nu, nu au cum. Cu sau fara menstra, ea nu este dovada clara ca nu ai ramas insarcinata.

Dar daca cele 9 teste au fost facute corect, atunci n-ai motive de ingrijorare.

| justmeesb a răspuns:

Pai daca ti-a venit menstruatia nu mai e cazul sa-ti faci griji, si nu au cum sa dea gres 8 teste!

| danielacs a răspuns:

Pai depinde ce rezultat ti-a iesit la teste! Daca a iesit pozitiv si ti-a venit ciclu 90% e posibil sa fii insarcinata! Daca nu stiai poate sa iti vina ciclu peste sarcina, dar nu mai mult de 2 luniwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vad ca esti foarte ingrijorata si mai toate intrebarile tale sunt legate de o posibila sarcina. Eu eram insarcinata si nu simteam nimic, aveam ciclu (pana la 4 luni peste sarcina) si la fel teste negative.in a 5 luna cand am vazut ca nu vine menstruatia am facut un test care a iesit pozitiv si m-am dus la ginecolog si am vazut la ecografie un bebe mare in burtica mea cu toate ca burtica nu prea se vedea.cand mi-au zis ca sunt in 5 luni nu mi-a venit sa cred... dupa 4 luni a venit minunea mica care imi bucura zilele! Am avut o sarcina usoara si o nastere si mai usoara... Te sfatuiesc sa mergi la un doctor ginecolog, la particular daca ai posibilitatea, daca dai bani ei sunt foarte draguti cu tine, nu poti astepta pentru ca pot aparea complicatii iar daca ei pastile interzise bebelului tau (daca e in burtica) ii pot aparea malformatii grave si nimeni nu-ti face avort daca esti in multe luni.Multumesc lui Dumnezeu am un bebelus frumos si sanatos, sunt tanara si a stat ascuns pentru ca si-a cerut dreptul la viata.happy sunt o mama fericita!