| anonim_4396 a întrebat:

Pot fi insarcinata? daca nu am avut contact sexual (nu a existat penetrare) dar pe maini aveam sperma si m-am sters pe un servetel uscat, dupa un timp 15-20 min am intors servetelu pe partea cealalta si m-am sters jos cu el, exista riscul de a ramane insarcinata? va intreb sa stiu daca are rost sa iau pilula de a 2 zi sau nu?

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Probabil nu esti insarcinata. Riscul este mult prea mic pentru a-ti asuma reactiile adverse legate de administrarea pilulei de a doua zi. De altfel mai indoiesc ca ginecologul ti-a recomandat-o si fara recomandare de la medic nu ai voie sa o iei (e foarte periculos).

| Floreenofficial a răspuns:

Ce-ai facut? cu acelasi servetel?straight face
se poate sa stii... :-s
ia pilula cat mai repede straight face

| εїз a răspuns:

Nu. odata ce nu a ajuns in vagin, n-ai de ce sa-ti faci probleme tongue

| covexrobu a răspuns:

Mai fata de ce nu iti iei un sul de prosoape de hartie cu tine si poti rupe cat vrei din el. Trebuie sa te chinui cu un servetel micut sa il intorci si draci. Sau un pachet de servetele umede ca doar nu costa o avere. Nu cred ca ai nevoie de pilula. Dar ai grija mare cu chestiile de genul ca nu cred ca esti pregatita pentru a face copii.

| TheMihutz a răspuns:

Ce? aveai sperma pe maini? da tu nu te speli?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Se poate din cauza ca spermatozoizii pot traii pana la o saptamana in vagin. Daca te-ai sters dupa 15-20min acestia erau inca in viata...