| Biscotte a întrebat:

Pot fi insarcinata daca nu am nici un sintom (greturi, ameteli etc)? In afara de testul de sarcina cum mai pot sti daca sunt insarcinata?

Răspuns Câştigător
| BellaRagazza007 a răspuns:

Deci, dupa mine din cate stiu, nu poti sa fii insarcinata daca nu ai simptomele.
Te poti duce la doctor, sa faci un vizita, si el poate sa. ti spuna daca esti sau nu esti insarcinata!

7 răspunsuri:
| ale a răspuns:

Simtomele nu apar asa de repede si chiar nu se fac simtite la unele femei.Trebuie sa iti pui intrebarea daca ai avut un contact sexual neprotejat in ultimul timp si daca exista posibilitatea sa fi insarcinata.Iti poti da seama daca nu ai menstruatie.Totusi fa-ti un test de sarcina si fi mai atenta dupa intrebarea ta se vede ca nu esti informata deloc in acest domeniu.INFORMEAZA-TE INAINTE SA FACI CEVA

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Printre primele semne este intarzierea menstruatiei. Dupa 21 de zile de la contactul sexual se face un test de sarcina de preferat cu urina de dimineata pentru acuratetea testului. Bafta!

pa, pa.

| Biscotte explică:

Http://www.tpu.ro/......-ore-mi-a/ ce ziceti? as putea fi sau nu?

| Rebecca a răspuns:

Fuji la medic.

| Derye a răspuns:

Simptomele apar dupa 2 luni.
Testul e singura sansa.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Marea majoritate a femeilor insarcinate nu au simptome in primul trimestru de sarcina, iar ecle care au, le au incepand cu saptamana 5 sau 6 dupa conceptie. In afara testului de sarcina, poti a faci o analiza de sange (gonadotrofina corionica umana) sau o ecografie pelvina la minim 6 saptamani de la conceptie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bineinteles ca poti fi insarcinata. Simptomele, asa cum a mai zis cineva, apar dupa prima luna de la conceptie, sau pot sa nu apara deloc. Un test de sarcina ar putea sa te lamureasca, insa e de preferat sa mergi la un medic, ca sa te lamuresti si sa aflii mai multe despre contraceptie, sa nu mai ajungi in situatii de genul asta din nou. O chestie nu inteleg : de ce faceti sex daca nu stiti care sunt riscurile si cu ce se mananca chestia asta in general? Tare mi-ar placea sa aflu.