| anonim_4396 a întrebat:

Pot ramane gravida daca fac sex dupa se imi trece ciclul?

Răspuns Câştigător
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Da! Mai bine protejaza-te (pilule, prezervativ)!
Se poate intampla!

3 răspunsuri:
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Depinde. daca ai ciclu regulat in mod normal ai putea sa-ti calculezi perioada de fertilitate. Dar acest mod de preventie nu este in totalitate sigur. Prezervativul este o idee buna in afara ca te protejeaza de sarcina, te protejezi si de eventuale imbolnaviri. Pentru pilule ar trebui sa mergi sa-ti recomande medicul la planning familial. Acolo poate sa-ti explice mai multe despre asta. Daca totusi te intereseaza metoda calendarului eu pot sa-ti dau o adresa unde sa vezi cum se face calculul>
http://www.romedic.ro/......_0334.html
la fel poti vedea si despre alte metode contraceptive la adresa
http://www.romedic.ro/ghid/Contraceptie_&_Planning_familial_0201.html

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Atunci de ce se zice oare ca poti face sex neprotejat primele zile dupa ciclu?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca nu te protejezi cam da