| Claraaa12 a întrebat:

Pot ramane insarcinata cu doua zile inainte de menstruatie ( aa si prietenul meu nu a ejaculat in mine, dar nu mai stiu sigur daca ma atins cu penisul de vagin dupa) va rog fara mistouri, sunt speriata.

Răspuns Câştigător
| AnnMarie15 a răspuns:

Pai eu iti recomand sa iei pilula de a doua zi pentru orice eventualitate si pentru linistea ta pana la urma. NU ar trebui sa iti faci un obicei din a lua aceasta pastila deci data viitoare fii mai atenta si gandeste-te ca tu trebuie sa ai responsabilitatea mai mare pentru ca este corpul tau pana la urma. Toate cele bune, mult succes.(va fi bine sunt sigura de asta) si sper ca te-am ajutat.:*

5 răspunsuri:
| daniel05r a răspuns:

Normal in aproprierea menstruatiei posibilitatea sarcinii este redusa, cu atat mai mult ca nu a ejaculat in tine. Nu prea ai de ce sa-ti faci griji. Daca o sa iti vina menstruatia(chiar si intarziata) e ok. Bafta!happy

| Claraaa12 explică (pentru daniel05r):

Si daca iau pilula aia de a 2 zi are ceva? ca sa fiu eu sigura?

| Claraaa12 explică (pentru AnnMarie15):

Am sanse sa raman? pentru ca nu prea as vrea sa iau pilula.te rog da`mi un raspuns

| AnnMarie15 a răspuns (pentru Claraaa12):

Sincera sa fiu eu nu cred ca ai sanse prea mari sa ramai.Sa fim serioase acum un copil nu se face atat de usorlaughing. Deci nu te mai gandi la prostii si o sa vezi ca o sa fie bine.Si eu am trecut prin ceva asemanator si mi-a intarziat cam 10 zile si totusi nu a fost nimic. Asa ca gandeste-te ca totul este in subconstientul tau si linisteste-te pentru ca va fi bine. Si legat de pastile mai bine nu lua sa nu iti faca rau si cu atat mai putin sa iei 2. Mult succes si tine-ma la curent cu ce ai facut. :*

| AnnMarie15 a răspuns (pentru Claraaa12):

Pai eu iti recomand sa iei pilula de a doua zi pentru orice eventualitate si pentru linistea ta pana la urma. NU ar trebui sa iti faci un obicei din a lua aceasta pastila deci data viitoare fii mai atenta si gandeste-te ca tu trebuie sa ai responsabilitatea mai mare pentru ca este corpul tau pana la urma. Toate cele bune, mult succes.(va fi bine sunt sigura de asta) si sper ca te-am ajutat.:*

| daniel05r a răspuns:

Am trecut prin asta, si nu s-a intamplat nimic... Dar sa fii mai sigura poti lua 2 pastile, nu e sfarsitul lumii sa le iei. Postinor 2...