| biov a întrebat:

Pot ramane insarcinata daca nu am avut contact sexual? Adica nu am folosit prezervativu', insa nu a existat penetrare, decat de 2 ori atingere. Exista vreun risc?

12 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca a existat atingere intre penis si vulva asta este contact sexual. Si daca sperma sau lichid preejaculator au ajuns pe vulva ta, in vecinatatea orificiului vaginal, exista risc de sarcina. In general nu e foarte mare, dar oricum nu este zero.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Preferaţi jocuri extrem de periculoase când te fapt puteţi să vă împliniţi reciproc!
Şansele sunt mici dar existente pentru că este suficient să stea la intrare "atingere" şi să te "stropească" din cauza excitaţie şi rămâi însărcinată şi virgină.
Pa, pa.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Da!, din pacate! Dece nu va protejati, mai oameni buni?! Nu ati auzit, nu l-ati vazut si simtit?! - lichidul preejaculator este plin de zeci de milioane de omuleti!
De unde atata inconstienta?!, si culmea!, din partea ambilor!

| Zenithf a răspuns:

Pai aia micuti nu pot sa mearga, ca nu au picioare, dar daca esti destul de umeda, atunci inoata si ei la deal, cu toata energia lor.
Asa ca, desi riscul este mic, el exista, vrei sa ti-l asumi? Si ce vei face cu copilul, sa nu-mi spui ca il vei omora... sad
Domnul sa fie cu voi!

| TąNyą a răspuns:

Dacă nu a existat penetrare, a mai folosit şi prezervativ n-are ce să se întâmple. Stai liniştită nu uita să folosiţi prezervativul şi când va exista o penetrare vă protejează de boli, sarcini.

Şi da Psiho are dreptate există un lichid preejaculator care e în cantitate mai mică şi e mai la început ( am citit multe laughing pe google tongue vezi că ai şi pe clopotei.ro la educaţie sexuală metode de protejare îţi dă toate detaliile ) care te poate lăsa gravidă aşa că ai grijă.

FantaSZy.

| Narfundo a răspuns:

O sa ai un copilasshappy ce dragut

| Dan a răspuns:

Nu, doar daca a ejaculat sperma.Noroc! happy

| vykkusor a răspuns:

Stai linistita ca nu este nici un risc.pup.pa

| danielagoldica a răspuns:

Daca a existat atingere atunci poti sigur sa ramai insarcinata pentru ca in lichidul care iese din penis exista spermatozoizi care odata patrunsi in vagin fecundeaza ovulul! Eu te felicit din inima pentru ca s-ar putea sa devii mama! Sa-ti traiasca bebelusul si sa ne anunti cand faci botezul!

Răspuns utilizator avertizat
| biov explică:

Chestia e ca nu a existat niciun fel de lichid, el nu a ejaculat si eu nu eram uda.

| biov explică:

Nu a existat nici sperma si nici lichid preejaculator pentru ca a fost o chestie de o secunda... Sper ca nu e nimic, nu cred ca o sa se intample ceva.