| leialeyaa a întrebat:

Pot ramane insarcinata daca prietenul meu mi-a bagat penisul in vagin fara prezervativ,o singura data? Nu a existat ejaculare sau vreun lichid, am verificat foarte bine. Asta s-a intamplat la 10 zile dupa inceperea menstruatiei, deci inceperea perioadei fertile. S-a intamplat pe 21 iulie, ultima menstruatie a fost pe 11 iulie, penultima pe 6 iunie. Nu am ciclul de 28 de zile, il am de 30 si ceva. Sa iau pastila de a doua zi? Au trecut 50 si ceva de ore de la acea penetrare, deci am nevoie urgent de raspunsuri.

Răspuns Câştigător
| Tfggyygfgy a răspuns:

Din punct de vedere ginecologic dacă nu a existat ejaculare nu ai cum rămâne însărcinată. Stai liniștită!

6 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Daca nu a ejaculat in tine, nu sunt sanse sa fi ramas gravida.

| Frumystefy a răspuns:

Nu te speria... nu se intampla nimic daca nu a existat ejacuarea. Ai grija data viitoare sa faci,, treaba" protejata.

| ale1189 a răspuns:

Nu...nu poti ramane insarcinata daca nu a existat ejacuare

| leialeyaa explică (pentru ale1189):

Asta zic si eu dar unii insista sa ma sperie sad

| Narcis2007 a răspuns (pentru ale1189):

Exista sanse, de lichid preejaculator ai auzit?

| leialeyaa explică (pentru Narcis2007):

In cateva secunde nu curge nici macar acel lichid, plus ca ovulatia o am dupa 25 happy