| leialeyaa a întrebat:

Pot ramane insarcinata daca prietenul meu mi-a bagat penisul in vagin fara prezervativ, o singura data? Nu a existat ejaculare sau vreun lichid, am verificat foarte bine. Asta s-a intamplat la 10 zile dupa inceperea menstruatiei, deci inceperea perioadei fertile. S-a intamplat pe 21 iulie, ultima menstruatie a fost pe 11 iulie, penultima pe 6 iunie. Nu am ciclul de 28 de zile, il am de 30 si ceva. Nu am mai luat pastila de a doua zi deoarece cred ca nu am nimic, dar unii tot insista sa ma sperie sad.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu insista nimeni sa te sperie doar ca sansa asa mica cum e ea exista atat timp cat a existat un contact sexual neprotejat.

| leialeyaa explică (pentru suntserios):

A fost doar o scurta penetrare, contactul in sine a fost protejat.

| corbulalbrosu a răspuns:

Incearca sa elimini teama si gandurile provocate de stresul privitor la aceasta intrebare.Asa cum ai mai specificat ca ciclul tau menstrual este unul de peste30 de zile inseamna ca in acest caz perioada cu fertilitate foarte redusa tine pana prin ziua a 12-14-a. Rezulta ca acea penetrare s-a produs cu mai multe zile inainte de a incepe perioada fertila deci si riscul scade considerabil. Deoarece nu s-a produs nici ejacularea de sperma posibilitatea de a se forma o sarcina este atat teoretic cat si practic una extrem de mica motiv pentru care o eventuala sarcina nici nu se poate lua in considerare.Incearca sa gandesti pozitiv si sa te linistesti. Pa, pa.

| leialeyaa explică (pentru corbulalbrosu):

Mersi mult, sper sa fie asa, sunt paranoica rau in general :-s.