| Andreeaa20 a întrebat:

Pot ramane însărcinată în a 16 -a zi de la menstruatie?
Dacă ovulatia a avut loc in ziua a 14 a, urmatoarele zile pot rămâne însărcinată?
Am un ciclu regulat

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, poti.

| Floridori a răspuns:

Daca ai un ciclu perfect regulat de 28 de zile, atunci ovulatia avand loc in ziua 14, perioada fertila este intre zilele 10 si 15, deoarece ovulul este viabil aproximativ 12h, maxim 24h.
Ulterior, in lipsa ovulului, este imposibil sa se formeze o sarcina.
Ti-ai putea face griji in privinta zilei 16 a ciclului tau de 28 de zile daca stii ca ciclul tau mai oscileaza uneori cu o zi, sau doua.

| Denisa0954 a răspuns:

Sunt sanse mari

| Teo29 a răspuns:

Mereu exista acest risc de sarcina, daca este act sexual neprotejat.
Fiti responsabili!
Folositi prezervativul inaintea fiecarui contact sexual!