| carmen_6640 a întrebat:

Pot ramane insarcinata in prima zi de menstruatie?

Răspuns Câştigător
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

LEGIS 76, salutare! Sintagma suna de fapt asa: Barbatul poate propune, iar EA are Dreptul de accepta/declina oferta, (elegant spus!) DA, oricand se poate ramane, pentru ca, am mai tot spus, Natura e parshiva, ea vrea cat mai multi bebei! Si de aia joaca feste, si ginecologii prospera, si demografia e la pamant, din pacate! poti ramane si gravida si bolnava, ciclul nu e un scut sigur! NU MAI FACETI SEX NEPROTEJAT! DECAT ATUNCI, CAND VRETI COPII!

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Riscul este foarte mic, dar nu zero.
Legiuitoarea, daca tie nu-ti place, asta nu inseamna ca e penibil sau sinistru. Hai sa nu aruncam cuvinte grele gratuit, mai ales ca intr-o zi viata ne va face sa le regretam.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Din cultura mea și o școală sanitară cu diplomă la purtător, NU.
Nimeni nu recomanda a avea raporturi în perioada menstrei, colul este întredeschis pentru eliminarea sângelui nu pentru a primi pe misters... spermatozoizi.
Nu cred că ți-ar place să vezi cearșaful plin de sânge, este penibil! Zău. Sună sinistru.
Te rog lasă mama natură să lucreze în astfel de momente, tu bucurăte câteva zile mai târziu, este și sănătos și te simți respectată de partener.
Dacă partenerul îți cere să faceți dragoste în astfel de momente, nu este destul de matur și responsabil. Respectul care în mod normal ar trebui să ți-l poarte se pare că s-a risipit din fașă.
Un bărbat propune, femeia este cea care dă verdictul!
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am reusit si eu aceasta "performanta".am facut sex neprotejat, fara ejaculare, iar dupa vreo cateva ore de la intamplare, mi-a venit ciclul si am inceput sa iau si anticonceptionale...acum stau ca pe ace si nu stiu la ce sa ma astept... sper totusi sa nu se fii intamplat nimic... din cate am auzit pana acum, parerile sunt impartite...deci va intreb si pe voi...se poate sa fiu insarcinata?

| andrushk a răspuns:

Si eu cred ca riscul este mai mic, dar o sa va scriu peste cateva zile din propria experienta...am comis-o si eu in prima zi de menstruatie... sper sa nu se intample nimic!