| DeeaElenaaaa a întrebat:

Pot sa fac un test de sarcina in ziua in care ar fi trebuit sa imi vina ciclul?

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da.

| Andreeush a răspuns:

Depinde, trebuie să treacă cel puțin 21 de zile de la ultimul contact sexual.

| sofisis a răspuns:

Pai depinde cand ai facut sex. Ca daca ai facut sex cu cateva zile inainte, il faci degeaba. Trebuie fie sa treaca aprox 7 zile de intarziere a menstruatiei, fie 21 de zile de la actul sexual. Altfel testul e irelevant.

Răspuns utilizator avertizat
| Florinaex2 a răspuns:

Poti, dar nu fi sigura pe testul de sarcina din prima zi, mai poti face unul dupa 3-4 zile de cand nu ti a venit menstruatia