| anonim_4396 a întrebat:

Poti ignora iubirea? Poti fugi de ea toata viata?

8 răspunsuri:
| Nirvanaaa a răspuns:

Poti, dar nu de fiecare data. Va fi un moment când nu vei putea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu poți! Iubirea este singurul sentiment care te poate ridica când tu tocmai ai pierdut totul,chiar și ultima speranță,este singurul lucru care te poate readuce la viață când tu ești pus la pământ cu totul. Datorita acestui amalgam de emoții și sentimente specia noastra sa propagat, iar tu evident ai reușit să postezi o întrebare publica.
Ești un om mort daca nu iubești și ești neiubit,morbid!
Oricâte lovituri ai primi de la viață, decepții in dragoste, traume în relațiile amoroase noi trebuie să știm și să realizăm că am pierdut niste lupte, ce e drept destul de îndelungate in care patosul între cei doi a fost până la un moment dat omniprezent, dar nu trebuie sa uitam că nu am pierdut războiul, cine se resemneaza a pierdut războiul implicit luptele deja pierdute.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ba eu zic ca poti categoric, daca iti pui ambitia si o respingi. Eu consider ca iubirea e cel mai dezgustator lucru, mai ales ca, frate, e TRECATOARE! De o mie de ori mai importanta e puterea, fara ea esti mort. Iubirea e doar un moft.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Cum spui tu happy

| Willis a răspuns:

Să zicem, doar dacă o respingi. altfel, ar trebui ca fiecare om normal la cap să fie acaparat de ea, iubirea.

| anonim_4396 explică (pentru Willis):

Zi sincer, nu ai alege puterea si banul peste iubirea aia? Iubirea e trecatoare, puterea te face de temut, daca iti pui ambitia.

| Willis a răspuns (pentru anonim_4396):

Se pot face bani și dacă ai iubirea aia de care zici... doar să îți meargă mintea.

| Danny28 a răspuns:

Dacă ești urât la fizic fuge ea singură de tine.