| anonim_4396 a întrebat:

Poti ignora iubirea, sa fugi de ea toata viata?

13 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă poți.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Lașii fac așa

| SelenaTpu a răspuns:

Nu.
Încerc de ani și nu am reușit.
Dacă are cineva secretul sa, ni-l dea

| Bogdanel27 a răspuns:

Cine nu iubește trăiește degeaba,ce poți face fără iubire? Când spui iubire te referi la tot ce iubi, plante, oameni, animale, mașini tot. Asta înseamnă că trăiești fără un scop în viață și fără să oferi nimic nimănui

| akaanne a răspuns:

Da.

| ENKIxxxxxx a răspuns:

De ce ai face asta?

| anonim_4396 explică (pentru ENKIxxxxxx):

Pentru ca iubirea e trecatoare si e doar un moft, in timp ce cariera e singura care conteaza, altfel nu esti bun de nimic.

| MorcovMajestic a răspuns (pentru anonim_4396):

Esti spalat/a pe creier de capitalism rolling on the floor
Cariera azi e, maine faci o greseala si nu mai e. Dar un om care te iubeste ramane langa tine
Pe patul de moarte nu o sa te gandesti la cariera
O sa te gandesti la oamenii care au fost cu tine si ce ai facut atatia ani cu ce amintiri pleci de pe lumea asta
Si ma rog ce cariera ai tu?
Nimeni nu e fericit singur pe termen lung

| ENKIxxxxxx a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai dreptate, iti doresc o cariera stralucita.

| anonim_4396 explică (pentru MorcovMajestic):

Despre ce boola mea vorbesti?! Ce boola mea "om care te iubeste si ramane langa tine"?! Ce boola mea "oamenii care au fost cu tine atatia ani"?! Nu exista asa ceva, decat in situatii foarte rare! Eu, spre exemplu, am avut mereu parte de jeguri de oameni, nu de oamenii din visele tale.

Ce cariera am? Sunt ofiter de politie, cu un salariu destul de mare, putand sa-mi numesc meseria o cariera, ceea ce nu am construit usor, decat prin sacrificiu si munca de mi-au sarit capacele. Spalatule pe creier!

| MorcovMajestic a răspuns (pentru anonim_4396):

Despre prostia ta de gandire.
Esti un om trist rolling on the floor
Ai jeguri de oameni fiindca nu ai scoala vietii si nu cunosti natura umana
In consecinta alegi prost oamenii din jurul tau
Toata viata ta e facuta din decizii personale
Nu ai decat sa te ingropi intr-o cariera de 2 lei
Ofiter rolling on the floor
Mama./. multa munca da rolling on the floor adica ai facut o facultate
Credeam ca o sa zici ca esti medic, procuror, o cariera adevarata
De ce ai mai pus intrebarea daca nu accepti pareri?
Vrei sa iti zica cineva ca mentalitatea ta de depresiv e ok?
Nu e.
Mergi la psiholog

| anonim_4396 explică (pentru MorcovMajestic):

Hai ca n-am ce boola mea sa vorbesc cu o fosila bolsevica. Ofiter cu academie, sezi bland, maidanezule! Continua sa sugi boola pana mori!

| Acnalogiadt a răspuns (pentru MorcovMajestic):

La ce fel vorbești zici că ai zece ani cariera e mai importantă oameni te pot trăda atunci când te aștepți mai puțin du-te și te uita la desene