| ştrumf_8528 a întrebat:

Poti iubi la fel de mult doua persoane? 8-) sigh ( nu ma refer la frati, parinti etchee hee intelegeti voi oh go on )

19 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, sa stii ca e foarte posibil, am patit si eu, daaar pe unu tot il iubesti mai mult, pentru ca asa e dragostea, si eu am tinut la 2 baieti, dar pana la urma unu am ales ca nu se poate cu 2, de fapt se poate dar nu mi-ar placea sa fac asa ceva, ca nu mi se pare corect, pentru cineva tot trebuie sa ai sentimente mai profunde, asadar daca iti place de 2 baieti, atunci gandeste-te bine care te atrage mai mult, la care te gandesti mai mult, pe care il vrei mai mult langa tine, si care te iubeste mai mult...

Abh
| Abh a răspuns:

Sunt sigur ca toate persoanele de mai sus care au zis ca li s-a intamplat, in momentul asta nu sunt impreuna cu niciuna din parti, deci dupa cum ziceau aici vreo doi mai treji la minte, aia nu e iubire adevarata. O iubire adevarata te completeaza, nu mai ai nevoie de altceva/altcineva.

Abh
| Abh a răspuns:

@simoSTAR, să încerci să-i explici asta cuiva de 13 ani e ca şi cum ai vorbi cu pereţii.

| bluesky a răspuns:

Mi nu mi s-a intamplat...

| simoSTAR a răspuns:

Nu, cu siguranta nu.la una tii si pe alta o iubesti sau la una tii mai mult decat la cealalta...este o diferenta intre a iubi si a tine la cineva. din pacate nu prea tine cont de asta si spunem vorbe in vant.

| simoSTAR a răspuns:

@kidu... una e sa adori si alta e sa iubesti. una e sa tii la cineva si alta e sa iubesti.

| theodoraafi a răspuns:

Eu zic ca se poate.
de exempul eu iubesc 2 baieti, mi-e greu sa renunt la ei.straight face
unul dintre ei mi-a impartasit sentimentele(mi-a fost in acelasi timp iubit, prieten.frate,mama,tata) al doilea iubea pe altcineva si...

| Orannginna a răspuns:

Eu nu as putea. Dragostea e un joc in doi, nu poti simti acelasi lucru pentru doua persoane simultan. happy

| Orannginna a răspuns:

Nu te supara, ma uitam asa peste raspunsuri si am observat ca cei ce nu prea sunt de acord cu aceasta idee au incasat niste stupiduri. Nu ca asta m'ar afecta, dar sa'mi aratati si mie cand vreodata, cineva ar fi dispus sa dovedeasca un acelasi devotament pentru doua persoane diferite. Sau cand vreodata, tot acelasi cineva va fi in stare sa faca aceleasi lucruri frumoase (care se fac de obicei in doi) si pentru o terta persoana. Hai fiti seriosi, este curata falsitate!

| lencikk a răspuns:

Nu. cu siguranta nu.cand patesti asa inseamna ca nu iubesti cu adevarat e doar o atractie...parerea mea

| lumylumy a răspuns:

Uite am o prietena care sta cu X de 2 ani si acum de ceva vreme cu Y! I_am spus sa aleaga unul si a spus ca nu poate sa renute la niciunul, cu primul sa obisnuit si cica il iubeste si pe celalat ca a prins drag de el si ca ai place mult! Cand o sa reaizeze ce face o sa fie prea tarziu! deci exista si specimene din astea!

| alexxaz a răspuns:

Da, dar pana la urma vei fi obligat(a) sa alegi pentru ca nu e corect fata de cei doi! Cum sa alegi? E greu de spus, dar gandeste-te ca poti sa-i pierzi pe amandoi in final...

| Kidu a răspuns:

Daca te referi la 2 baieti, sa stii ca da.
Eu am patit-o.
La unul adoram comportamentul si gingasia, iar la celalalt felul in care arata, trasaturile, masculinitatea.smug

| ALY_2447 a răspuns:

Mi s-a intamplat si mie sa iubesc mai multe pers in acelasi timp este ceva normal nu te speria greu de ales si greu de inteles

| Alina_5575 a răspuns:

Da posibil dar e o situatie penibila la un moment dat va trebui sa alegi. Daca nu esti intr-o astfel de situatie ferestete cat mai mult ca sa nu ajungi sa alegi intre mai multe persoane, e foarte aiurea...Am fost de curand si sunt intr-o astfel de situatie dar cel mai bine sa te hotarasti cel mai repede ce vrei pentru ca faci sa sufere pe altcineva cu nehotararile tale...

| ştrumf_8528 explică:

Nu ma refer la mine dar oricum mersi si pentru sfaturi :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am patit sau mai degraba am crezut ca iubesc doua persoane in acelasi timp.asta am simtit un an de zile dupa care mi-am dat seama ca de fapt iubesc o singura persoana iar pentru cealalta simt alcva, nu iubire.afectiune probabil... e greu sa alegi dar sfatul meu ar fi sa iei o decizie favorabila pentru tine si numai pentru tine.gandeste-te cum ti-ar fi tie cel mai bine.cu care dintre ei.

| daira a răspuns:

Daca e iubire adevarata nici nu se pune problema sa simti acelasi lucru pentru altcineva decat persoana respectiva.

| HeatoN a răspuns:

Twilighthee hee se poate...