| BuburuzanGika a întrebat:

Poti ramane insarcinata doar din lichidul de lubrifiere chiar daca sa nu s-a terminat Astept un raspuns de sincer va rog Multumesc

Răspuns Câştigător
| Stănică_Ella_1997 a răspuns:

Mici sanse.calculeaza ti si tu ziua ovulatiei..perioada cu risc cel mai mare.dar nu prea are cum

| BuburuzanGika explică (pentru Stănică_Ella_1997):

Ar veni cu o zi inainte cel tarziu doua in care ea mai este fertila are vreo sansa?

7 răspunsuri:
| alexandrey a răspuns:

Posibil

| corbulalbrosu a răspuns:

Aproximativ 1 din 3 sau 4 barbati nu produc acel lichid preejeculator,

| BuburuzanGika explică (pentru corbulalbrosu):

Concret poatee ramane insarcinata doar din acel lichid sau nu mentionez doar din acel lichid nu am atins cu luchi seminal

| corbulalbrosu a răspuns (pentru BuburuzanGika):

NU, in nici un caz nu se poate ramane insarcinata fiindca acel lichid nu contine spermatozoizi. Este produs de glandele Cowper si are exclusiv rolul de a lubrefia glandul pentru a facilita o decalotare cat mai usoara mai ales in procesul de masturbare. Vezi materialul urmator : http://www.sfatulmedicului.ro/dictionar-medical/glandele-bulbouretrale_6034 In cazul in care cu putin timp in urma s-a produs o ejaculare, va ramane intotdeauna o anumita cantitate de sperma in uretra cu care se poate amesteca acest lichid preejeculator si astfel prin contaminare directa sa preia in compozitie spermatozoizi din sperma preexistenta. Insa in cazul in care nu a existat o ejaculare anterioara sexului cu un numar anumit/oarecare de mai multe sau mai putine ore, niciodata acest lichid preejeculator nu va contine spermatozoizi in compozitia sa initiala, adica in starea de producere initiala.