| anonim_4396 a întrebat:

Poti ramane insarcinata fara contact?

13 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă lichidul preseminal ( sau seminal ) a intrat în contact cu secreţia ta vaginală, este POSIBILĂ o sarcină!

"Este important de retinut faptul ca o femeie poate ramane insarcinata cu un himen intact si fara un contact sexual direct (penetrare)!
Contactul dintre sperma si zona genitala poate facilita patrunderea spermei in vagin si instalarea unei sarcini.
Un himen intact nu trebuie considerat metoda contraceptiva!" - SURSA :
http://www.sfatulmedicului.ro/......ninei_7764

Toate cele bune.

| Fatamuntilor a răspuns:

Http://www.tpu.ro/......loni-nu_1/
NU te-a lamurit prima intrebare?

NU draguta, stai linistita.

Nu stiu de ce tineri ca tine isi incep viata sexuala fara o mimina informatie.

| Antonia32 a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Nu mi-am inceput viata sexuala

| Xenia16 a răspuns:

Nu poti, stai calma

| BlakeLively a răspuns:

Da,facand matanii. Frate tu te-auzi?

Răspuns utilizator avertizat
| LordCroft a răspuns:

Da, daca il faci in eprubeta.

| uiteasa a răspuns:

Pentru necunoscatori.ei bine da, chiar poti ramane insarcinata si fara avea contact si nu doar prin inseminare. adevarul e ca sansele sunt destul de mici dar nu imposibile. de ex daca ai un frate mai mare care s-a masturbat in cada, vor ramane urme de sperma chiar si dupa ce aceasta va fi clatita cu apa. trebuie ca apa sa aiba o temperatura f inalta, spre fierbere ca sa distruga pe loc tot. dar nu te speria, in cateva ore pericolul dispare complet deoarecr neaflanduse intr-un mediu proprice spermatozoizii nu supravietuiesc prea mult. happy

| Maaariiiiiaaaaa a răspuns:

Nu. Pentru a ramane insarcinata trebuie sa fi avut contact sexual... Celulele barbatesti (spermatozoizii) trebuie sa se fecundeze cu celulele femeiesti (ovulele). :* Funda? smug blushing :*

| Z0R0 a răspuns:

Voi ganditi putin?
Nu, nu poti.

| Antonia32 a răspuns:

Dar cu degetul nu se poate? Adica daca ramane lichid pe deget.