| diva99 a întrebat:

Poti sa iubesti un baiat doar daca tea zis pe mess ca te place?

Răspuns Câştigător
| i.love.me a răspuns:

Pai tu poate te gandesti mereu la el nu?
asta nu inseamna ca il iubesti, cand iubesti pe cineva inseamna ca poti sa faci orice pentru el, si ca il iubesti la fel cum te iubesti pe tine insati (si eu ma iubesc sincer)
nu poti sa il iubesti, doar sa il placi, sau daca tineai de mult la el...cine stie:*

18 răspunsuri:
mariana
| mariana a răspuns:

Cred ca nu este vorba de iubire ci, de un sentiment de satisfactie ca, cineva este interesat de tine.
Iubirea este un sentiment mult mai complex si ea apare atunci cand, intr-adevar esti convinsa ca poti sa-ti pui viata ta "in mainile iubitului " tau si consideri ca acesta te intregeste.
Daca spui de prea multe ori acest cuvant magic ca "Iubesti", este posibil ca el se "devalorizeaza" si cand apare intr-adevar iubirea, nu mai ai cum sa-ti exprimi acest sentiment.
Deci, ai grija cum folosesti acest cuvant si cat de real este el, fata de persoana careia i-l aderesezi.

| zeeeeeex a răspuns:

Sigur NU si foarte ferm NU big grin

| ShineMe a răspuns:

Depinde. Daca persoana chiar tine la tine da dar nucred ca are cum sa te cunoascaa sau sa il cunosti doar pe mess. E atat de usor sa ii zici cuiva prin mesaj sau pe mess ca il/o iubesti dar in fata nimeni nu ti-ar zice

| georgiana a răspuns:

Nu se numeste iubire, e doar atractie fizica sau te indragostesti. E diferenta mare!

| stweety10 a răspuns:

Daca il cunosti personal normal ca poti sa-l iubesti. Puteai sa-l iubesti si daca nu iti zicea pe mess ca te place...

| cipy a răspuns:

Hihihihi eu cu prietenul meu pe mess ne-am cunoscut si suntem impreuna de 10 luni deja! Sincera sa fiu nu credeam ca asa este posibil auzisem dar nu credeam! Incearca-ti norocul merita cred eu!

| Moneyandfame a răspuns:

Pe mess poti sa faci si dragoste, iti trebuie doar un webcam. Pe bune

| AsU_2581 a răspuns:

Pai daca iti place mult de el se poatebig grin

| Onetwthree a răspuns:

Sa. l placi da! Sa. l iubesti in adev sens al cuv nu prea cred! Poate sa. l iubesti... dupa ani d tot vb p mess.asa da!

happy

| @@ a răspuns:

Uite si eu sunt fix in situatia tahappy
ca sa iubesti o persoana trebuie sa o cunosti si fizic si psihic tu esti doar ff indragostita de el atat si confuzi chestia asta cu iubirea
deci raspunsul meu este ca nu.nu poti sa iubesti doar sa te indragostesti pe mess
dar hei continua nu se stie poate el e alesul
god luckhappy

| Gabrielle a răspuns:

Nu! Acum daca iti spune ca vrea sa va castoriti tu il vei crede?raised eyebrowsPe mess nu ai de unde sa stii cu adevarat ce simte acel baiat pe mess. Poate ca el nu a facut decat sa isi bata joc de tine.Doar daca veti vorbi fata in fata iti vei da seama ce simte el cu adevarat pentru tinehappy

| chrysa99 a răspuns:

`
in primul rand se scrie ti-a si da daca il cunosti in realitate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu doar daca are poza cu el la varsta lui acum

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te referi la "a ajunge sa-liubesti mai tarziu", eu zic ca da...eu cu prietenul meu asa ne-am cunoscut, si uite ca suntem impreuna de 3 ani, plus ca a fost distanta mare intre noi(eu timisoara, el navodari). acum locuim impreuna. poti gasi iubirea in cele mai neasteptate locuri. dar totusi ai grija! baftawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da iubesc pe dani

| lily_2111 a răspuns:

Draga verisoara nu nu poti
!

| maryo_2053 a răspuns:

Sa spui cuiva ca il placi sau ca il iubesti este foarte simplu si usor...
este mai greu sa simti acest lucru, nu tot ce zboara se mananca...

| elena_5099 a răspuns:

Sigur ca nu, poate are vreo intentie!