| ly a întrebat:

Poti sa ramai gravida daca tia venit 2 luni la rand ciclu si acum nu? adica ultma oara am faqut sex acum 3 luni...si am fost si virgina? ca rog ajutamimacryingcryingcrying( kk morrrrr...

24 răspunsuri:
| ina a răspuns:

Deci sa intleg niste lucruri, ca nu prea m-ai lamurit. Ti-a mai venit ciclul de la ultimul contact sexual? Te-ai protejat in vreun fel? Eu am intles ca ti-a venit ciclul 2 luni, ti-ai inceput viata sexuala si apoi nu ti-a mai venit ciclul. Daca e corect ce am intles eu, de ce ai asteptat 3 luni ca sa iti pui aceasta intrebare? Ca intai ti-o pui tie, si apoi noua. Daca nu ai mai avut ciclu de la ultimul contact sexual neprotejat, banuiesc, daca crezi ca esti insarcinata, (acum 3 luni) atunci sunt 90% sanse sa fi gravida.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E putin probabil sa fii insarcinata, dar pentru orice eventualitate fa-ti un test de sarcina. Eu cred ca riscul este foarte foarte mic, dar in nici un caz nu e zero. Indiferent de rezultatul testului, trebuie sa te duci cat mai repede la ginecolog. Intai fiindca daca esti insarcinata trebuie sa te asiguri ca bebelusul e sanatos. Apoi fiindca daca nu esti insarcinata, trebuie sa gasesti si sa tratezi cauza dereglarii menstruale. Si in al treilea rand, fiindca acum esti femeie si orice femeie trebuie sa se duca periodic la ginecolog.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci s-ar putea sa fi insarcinata si sati treca ciclu peste sarcina. Ar trebuii sa-ti faci un test si cel mai bun ar fi de la barza gold ca ala iti spune daca esti gravida dupa doar 4 zile de intarziere. sa te gandesti ca ar fi sa ai acum tot ceva in genu de trei luni de sarcina daca ai fi dar cel mai sigur fa-ti un test si sigur vei afla. Succes la raspunsul pe care til doresti!

nony
| nony a răspuns:

In primul rand sarcina nu tine cont de virginitate sau nu.In al doile rand dupa cum ai pus problema si dupa cum te agiti.clar nu vrei sa tii copilul ala. Daca au trecut 3 luni inca ai sanse sa faci un avort(sper sa nu imi sariti in cap cele contra avortului, puteti sa spune-ti ce vreti, daca fata vrea sa-l faca il va face.Eu m-am orientat dupa disperarea cu care a scris)Si nu ne-ai spus daca te-ai protejat, dar presupun ca nu. din moment ce nu ai specifiat. Oricum un control e cel mai indicat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vad ca toate virginele isi pronunta dezvirginarea pe TPU, o fi un mod de a cere atentie sau chiar au nevoie de ajutor?

| krina55 a răspuns:

Eu cred ca asta ar putea fi de la ceea ca tiai inceput viata sexuala si nu esti gravida, dar ar fi bine sa te asiguri ca asa si este, consulta un ginecolog

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu intotdeauna faptul ca menstruatia intarzie sa apara inseamna ca esti insarcinata.Ca sa scapi de indoieli ar trebui sa consulti un medic sau sa faci un test de gravidanta.Ar trebui sa tii cont de faptul ca in primii 2 ani de la aparitia menstruatiei nu intotdeauna vine pe fiecare luna, nu ai spus cati ani ai. Ti-ar trebui mai multa informatie pe care poti sa o obtii de la parintii tai sau de la un planing family.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu intotdeauna faptul ca mestruatia intarzie sa apara inseamna ca esti insarcinata.Ca sa scapi de indoieli ar trebui sa consulti un medic sau sa faci un test de gravidanta.Ar trebui sa tii cont de faptul ca in primii 2 ani de la aparitia menstruatiei nu intotdeauna vine pe fiecare luna,nu ai spus cati ani ai.Ti-ar trebui mai multa informatie pe care poti sa o obtii de la parintii tai sau de la un planing family.

| francissca a răspuns:

Sa iti spun ceva.eu 5 luni de zile nu am avut nu am stiut ce se intampla ...am fost la dr. dra mi-a spus ca se mai intampla sa ma ai asemenea pauze... dupa aia fara sa iau pastile mi-a venit 2 luni la rand...am fost la dr.deoarece nu stiam ce sa mai fac... mi-a dat anticonceptionale si le-am luat la ore exacte si am rerspectat programul lor si totul a revenit la normal...

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

La asta trebuia sa te gandesti inainte... ai auzit de prezervativ?raised eyebrows

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am facut dragoste si nu ne-am protejat si mi-a venit ciclu 5 luni si am aflat ca sunt gravida chiar daca mi-a venit ciclu de 5 luni

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nsht, dar el s-a terminat in tine? dc nu iti fc un yest sa fi sigura? bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai parerea mea este ca daca ti-a venit ciclul sansele sunt destul de mici sa fi ramas insarcinata... dar totusi pentru siguranta ta ar trebui sa consulti un medic sau macar sa faci un test de sarcina...iti doresc succes si sper sa se termine cu bine... pupz

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa ai ciclu si sa fii si gravida stii? sunt multe femei in cazul tau.eu sunt gravida in 3luni si am si acum ciclu dar nu asa de mult ca inainte si culoarea se schimba. fa un test dar testele nu sunt asa bune de ex mie nu imi arata ca sunt gravida si cand am fost la doctor mi-a comfirmat ca da sunt gravida

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da poti sa ramai Da mai bine fa-ti un test

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e o deraglare mergi si ia-ti un test totul e ok mi-am luat si eu tiapa cu asta crede-ma mihai...laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am si eu o intrebare! daca nu ti-a venit ciclu luna asta si prietenul tau isi da drumul in tine poti ramane gravida?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna fetelor mie mi-a venit cm pe 10oct iar pe 23 am facut-o si nu ne-am ferit pentru ca imi doresc un bebe si trebia sa imi vina pe 6 noiembrie da a venit azi pe 8 dar nu am dureri de burta ca de obicei si in sani simt o tensiune nu f mare iar in stomac simt ceva tare oare sunr insarcinata?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai ramas gravida... oricum erai si virgina si ti s-a modificat perioada menstruatiei asa am patit si eu... mi-a venit dupa 6 luni
Sa nu-ti faci problemewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu ma confrunt cu aceeasi problema...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mirela: stiu ce raspuns sa iti dau dar si eu sa-r putea sa fiu gravida totusi am si acum ciclu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuia sa o faci

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sar putea sa iti cina ciclu peste sarcina fa un test de sarcina si ai sa vezi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ciao, ma numesc zuzi am si eu o intrebare la voi mie mi-a venit ciclu dar in perioada fertila am facut sex neprotejat cu sotul meu luna trecuta pe 15 mai am avut ciclu dupa de pe 29 s-a intamplat in fiecare zi intre noi fara sa ne protejam e posibil sa fi ramas insarcinata? daca da de ce mi a venit ciclu azi? ajutor va rog fetelor ca vreau sa fac un test de srcina dar nu stiu caand sa l fac acum am sangerari si nu cred ca mi iese, multumesc