| Alexandra2345 a întrebat:

Povestea mea consta:Am plecat la colegiu la invatat, acolo am vazut un baiat chipes, de care mi-a placut de el mult.Chiar visam la asa baiat ca el din punct de vedere fizic mi-a placut.De care ii aratam cit de putine gesturi ca imi placea, el a observat, a inceput si el sa se uite la mine, sa vb sa-mi atraga atentia. A trecut citva timp am fo impreuna, dupa o luna s-au inceput certurile.Eu stiam ca el este un tip dupa ce fetele ii dau ce-i trebuie lui apoi le lasa, intr-o zi l-am intrebat tu chiar cu mine vrai sa ai relatii serioase. El imi spuse ca da...Multe lucruri il iertasem, eram chiar cuminte de aceea el asa se comporta cu mine...Am petrecut anul nou impreuna, dupa toate sarbatorile mia inceput a spune ca vrea sex si atunci fiind intr-o stare in care nu stiam ce sa fac, chiar eram gata sa-l las sa ma distruga, dar m-am pus pe ginduri si nu m-am dat in bratele lui. El dupa toate astea vazuse ca eu ii spuneam ca tin la el, ca il cred si el tot mai tare se batea joc de mine. Ultima zi cind vorbiseram cu el a fost ultimile cuvinte:"Tu nu te gindi ca eu vb ceva de tine la prietenii mei sunt intr-o situatie nu pria placuta, tu nu esti cu nimica vinovata si nu stiu poate se va face ma incolo spre bine, sau spre rau, timpul va arata" dupa care am plecat acasa /vad ca pe mess ma sters din lista de prieteni si m-a pus in lista neagra. A doua zi nici nu ma salutat, dar eu m-am tinut mindra.Chiar pina in ziua de astazi nu vb ne uitam citeva secunde unul la celalat si atit.Au fost memente de neuita imi parea ca ma stimeaza si ma place. Spuneti-mi ce sa fac? de ce m-a parasit fara explicatii?

Răspuns Câştigător
| Adelinesmile a răspuns:

Imi pare rau Alex. Daca nu ti-ai dat seama deja, desi cred ca stii, explicatia nu mai era necesara. Te felicit ca nu ai cedat propunerilor sale si ca te`ai tinut tare, caci s`a dovedit ca nu te merita si dorea altceva de la tine. Din moment ce a vazut ca nu obtine ce vrea, s`a dus la una mai usoara. Bucura`te totusi ca nu ti-a facut si tie o reputatie ca aceasta. Acum trebuie sa te axezi pe invatat, sa te realizezi, ca sigur o sa te intalnesti cu cineva care sa te merite.

Nu uita. Dragostea adevarata asteaptawinking!

8 răspunsuri:
| unnimeni a răspuns:

Te-a parasit pentru ca el doreste ceva ceea ce tu nu esti inca dispusa sa ii oferi (si bine faci)
Chair daca arata bine, asa cum iti place tie, caracterul lui nu ti se potriveste.
Gaseste pe altcineva a carui caracter ti s-ar potrivi (nu unul care tanjeste dupa sex ca si cateaua in calduri...
Bafta!

| Pastiluţă a răspuns:

@ Madaa '' Explicaţia nu mai era necesară ''

Chiar nu mai era.Nu are rost.Aşa se întâmplă dacă visezi numai băieţi chipeşi.

Nu te învinovăţi că nu este vina ta. Prietenul meu nu e chiar făt-frumos da' se poartă ff frumos cu mine şi nici nu-i trece prin cap ce i-a trecut băiatului de care vorbeşti.

Nu merită nimic. Părerea mea.
Ai căzut, te-ai ridicat, înveţi noi moduri să te scuturiwinking

Multă baftă în continuare.Pa,pa

| PinkTerror a răspuns:

Pentru ca...

este un dumbass... de ce sa stai sa te intrebi de ce si cum si cand?

ce poti castiga din raspunsul asta?

da-l draq si mergi mai departe era doar un idiot... sunt atatia tipi de treaba pe lumea asta.

bafta big hug si Have Fun

| marthaa a răspuns:

Probabil daca e chipes nu-i este foarte greu sa aduca pe cineva in patul lui.Asa ca tu l-ai cam luat prin surprindere refuzandu-l.Te-a lasat pentru ca nu este pregatit pentru o relatie serioasa.Parerea mea este ca-i place sa cucereasca si apoi sa plece.Dar sa nu-ti para rau.Eu zic ca ai luat cea mai corecta decizie atunci.

| MadnessCaffe a răspuns:

Pai daca visezi numai la baieti chipesi logic ca asa se intampla laughing aia care sunt de treaba si au mai multe de oferit (nu material vorbind) si nu arata ca Brad Pitt sunt lasati ultimii dupa ce ati fost parasite de gigolo astia laughing. Totusi bravo ca nu ai facut ce vroia el si uita-l ca sunt altii mai buni ca el.

| Claudia_4756 a răspuns:

Auzi esti unguroaica ...pentru frate ai o exprimareelaughing care lasa de dorit

| Claudia_4756 a răspuns:

Mai oameni buni voi nu vedeti ce a scris fata asta aici? mi se face mila! si ea mai vrea baieti.Auzi draga mea pe cls.I se ofera o carte gratis ABECEDAR se numeste ai auzit de ea?

| BlackAngel_4349 a răspuns:

Ce sa faci inchide ochii si te vei trezii intr-o buna zi cu gandul la el si abia atunci vei realiza ca a fost doar o amintire, si stai linistita ca orice sut in fund este un pas in fata. Cat despre comportamentul lui se pare ca este influentzat de prieteni, sufera de simdromul (haita), dar este necesar de timp el le poate vindeca.