| rizbytzu a întrebat:

Prietena mea a luat pilula de a doua zi in urma unui accident, cand penisul meu a atins intrarea organului ei reproducator timp de vreo 5-6 secunde (eu nu am fost de acord dar dansa a insistat sa folosim aceasta metoda). Prietena mea a fost foarte ingrijorata asa ca am fost la farmacie si i-am cumparat pilula de a doua zi ( nu imi amintesc firma dar au fost doua comprimate si incepea cu p banuiesc ca postinor dar nu sunt sigur ). Dupa ce a luat pastila ciclu i-a intarziat cu 3 zile iar acesta a avut o culoare ciudata usor maronie. Acum i-a venit cel de al doilea iar cantitatea este mai redusa decat in mod normal si nicinu a resimtit niste dureri la fel de creunte ca in mod normal. Este sau nu un motiv de ingrijorare? Oare are sanse sa fie gravida? Va rog sa ne acordati sprijinul si ajutorul vostru

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Posibil are dereglări menstruale, dar cel m ai indicat ar fi să o duci la un ginecolog să o consulte.

| Hαppiηеss a răspuns:

Insarcinata nu e, nici daca nu lua pilula nu avea cum sa fie din moment ce nu ai penetrato si nu ai ejaculat in interior. Insa acea pilula este foarte daunatoare organismului are o gramada de reactii adverse provoaca dereglari hormonale si multe altele, de aceea este recomandata doar de 2 ori pe an, in concluzie nu e o bomboana sa o ia de cate ori are chef fara un motiv bine intemeiat, interesati-va inainte sa va aruncati cu capul inainte e vorba de sanatatea voastra!

| lauraroxi a răspuns:

Ar fi bine sa mergeti la doctor!

| geohandmade a răspuns:

Pilula de a doua zi creaza dereglari hormonale la nivelul organismului de accea nu este indicata decat in cazuri de urgenta. La voi nu era cazul. Ea resimte efectele negative ale pastilei. Daca ele persista sa se duca la medic.NU ESTE INSARCINATA!