| INeeDYoubby a întrebat:

Prietena mea are 17 ani si sintem impreuna de 2 ani. La inceput era mai tandra cu mine, mai atasata de relatie, dar acum sau s-a plictisit sau altceva. Ambii avem 17 ani! Studiem intr-o clasa si stam in aceeasi banca.In ultimul timp m-am indragostit Lulea de ea, nu ca mai demult, simt ceva mai puternic! Uneori, cind mi-e dor de ea si vad cum se comporta ca si cum ii e indifferent, simt ca nimeni nu are nevoie de mine! Mereu imi e dor de ea, dar ei nu! Se ocupa cu altceva cind ii zic ca vreau sa fim doar noi! Mereu are altceva mai interesant de cit mine, adica ma iubeste dar fuge mereu! Ne vedem zilnic! As vrea parerile voastre! In special a fetelor!

Răspuns Câştigător
| Rby a răspuns:

Sunt de parere ca prietena ta s-a cam plictisit. Nu spun ca nu tine la tine, dar poate ai sufocat'o prea mult, luand in calcul ca stati si in aceeasi banca. poate se simte ca si cand nu ar avea timp pentru eahappy Asa sunt fetele, nu le place sa fi mereu dupa ele.
Incearca sa fi unpic mai indiferent cu ea, nu sa fi nesimtit, doar unpic mai linistit. Nu o mai suna asa des, las'o si pe ea sa te caute.
Din priprie experienta iti spun, ca femeile sunt deseori atrase de barbatii unpic mai indiferenti. Incearca sa fi indiferent intr'un sens bun, sa nu fi arogant cu ea, doar unpic mai distant, si poate i'si va reveni si va fi din nou la fel de atrasa de tine. Spor, si sper ca te'am ajutat!

6 răspunsuri:
| PoUfOuLeTe a răspuns:

Buna! Probabil a aparut monotonia in relatia voastra.Mie una nu mi-ar place sa stau cu un baiat de 2 ani si la scoala sa fie cu mine in aceeasi clasa,ba chiar si in aceeasi banca...m-as plictisi(cum am zis asta tine de mine,nu neaparat de prietena ta,insa e probabil ca si ei sa i se intample asta).
Faceti activitati noi,surprinde-o cu o floare,iar daca nu merge las-o mai moale cateva zile sa iti prinda dorul,iar daca nici asta nu tine, discuta cu ea si intreab-o ce se intampla, pentru ca exista sansa ca ei sa nu ii mai placa de tine si fiindui rusine poate sa se desparta de tine, abordaza o atitunde mai rece, distanta sa te faca pe tine sa te desparti de ea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ajunge iubirea sad
Am patit-o si eu.S-a despartit de mine pana la urma.Ori a gasit pe altcineva ori s-a plictisit de tine.
Ai cateva optiuni:
1.Fii nepasator
2.Arata-i cat o iubesti poate-i vine mintea la cap
3. Vorbeste serios cu ea si intreab-o ce se intampla de e asa rece.Probabil iti va zice ca s-a gandit mai bine, ca nu te merita bla bla bla si sa va despartiti sau mai stii smug
Depinde acum de cat de distanta e fata de tine...
Dragoste ati facut? Poate e si acesta un motiv.

| MariaFcsb1 a răspuns:

Ce mi-ar place daca si iubitul meu ar fi asacrying Asa e si el gaseste mereu scuze sad De la un timp nu mai vorbim aproape delocsad Si incept sa cred ca poate ma inseala sau cevasad Mereu gaseste cate o scuza sa nu vorbim sau ceva. Dar sfatul meu e sa vorbesti cu ea si sa o intrebi cumva de ce e asa rece cu tine in ultimul timp ca tu o iubesti enorm si ai vrea sa fie ca inainte.Fai un lucru o surpriza ceva de dragoste sa vada ca intr-adevar o iubesti la nebunie :* Succes!:3

| Toxic0 a răspuns:

Incearca sa o intrebi daca vrea sa vina cu tine la bal.
Cumparai un cadou, comunica mai mult cu ea.

| INeeDYoubby explică:

Sincer! Nu stiu cine e cistigatorul! Toti ma-ti incurajat acum!

| Nighty95 a răspuns:

Am trecut si eu prin asa situatie cu prietena mea... s-a despartit de mine... acum 2 zile oh go on