| roisin a întrebat:

Prietena mea cea mai buna s-a indragostit, problema e ca tipul e mai mic decat ea. Totusi, se inteleg foarte foarte bine, amandoi joaca basket si asculta aceeasi muzica, dar ea este topita dupa el. Si de fiecare data cand vorbeste cu mine ma intreaba ce trebuie sa faca. Si nu stiu ce sa-i raspund. Uneori mai si plange, pentru ca tipul o considera doar o prietena. Nu vrea sa renunte la el, chiar daca sufera in ultimul hal din cauza lui. Ce trebuie sa faca, ziceti-mi, va rog, nu mai suport s-o aud plangand.

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Explicai ca baieti pe lumea asta sunt angro si ca odata in viata ei isi va gasi jumatatea, langa acest baiat nu are viitor trebuie sa inteleaga.

| smile a răspuns:

Buna! Ar putea pentru inceput sa vorbeasca cu el.Trebuie sa inteleaga ca tu nu poti decide pentru ea.Tu doar o poti sfatui insa ea trebuie sa decida ce este mai bine pentru ea.Succes

| Candice a răspuns:

Buna roisin.
Prietena ta e indragostita. Si baiatul nu a refuzat-o, i-a zis doar ca e o prietena. Nu merita sa planga din cauza unui baiat. Pe parcursul vietii o sa pateasca ca acum. Ar trebui sa vorbeasca mai mult cu baiatul pe mess, si sa-i spuna ca-l place happy Nu are de ce sa nu-i marturiseasca. Si nu-mi place ce ai zis la inceput ''problema e ca tipul e mai mic decat ea'' - nu este nicio problema diferenta de varsta. Incearca sa le faci tu lipeala daca nu merge. Si daca este refuzata, cel mai bine o ajuti sa cunoasca alt baiat mai bun happy
Inca odata, capul sus si noroc in dragoste happy

| davidstefan a răspuns:

Trebuie sa-l lase daca spera de prea mult timp sa fie cu el...

| CrisTina12345678910 a răspuns:

Varsta nu conteaza! Cea ce conteaza e ca sentimentul sa fie reciproc! Poti sa incepi cu asta! Sa ii zici sa faca ea primul pas, sa il invite la un ceai energizant si sa ii zica ce simte ea! va fi bine dupa asta! Baietilor le e teama sa o faca! + ca ea e mai mare! pun pariu ca el zice " Nu pot sa ii zic ca o plac, sigur va rade de mine "! Ce ramane e ca ea sa faca primul pas! Mult succes!

| Valentin_Hamza_1991 a răspuns:

Ii zici ca toata viata nu poate sa te tina pe tine alaturi sa te intrebe la nesfarsit...