| anonim_4396 a întrebat:

Prietena mea e putin afectata de faptul ca o ating in zonele intime.Adica fuge de intimitate,mereu fuge cind vreau s-o ating la sini, sau la "floricica" happy. zice ca ii este rusine, da nu inteleg de ce, suntem impreuna de 5 luni aproape, are doar 15 asa ca mai mult nici nu am de gind sa-i cer.Dar ar putea sa ma lase si ia macar cu primblatu?! Mai ales ca are pe unde big grin! Cum s-o conving? Dau funda.Ms

Răspuns Câştigător
| Stephh a răspuns:

Doamne.Cică.''caută alta''.e o relaţie..convenabilă să zic aşa.Apropo..nu mai insista... Poate nu vrea ea..crede că vrei să faci nu mai ştiu- ce.şi nu se simte pregătită./nu vrea.Mai aşteaptă. Timpul le rezolvă pe toatewinking

| FORMULADTI a răspuns (pentru Stephh):

Mersi mult, si de sfat si de sustinere happy! DAca am cauta alta la fiecare problema cred ca relatii nu ar mai exista! Ms mult;*

| Stephh a răspuns (pentru FORMULADTI):

Cu plăcere happy

14 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Prietena ta este foarte foarte mica si nu e normal sa ii atingi organele genitale. Plus ca sunteti de foarte putin timp impreuna, asa ca nu ati ajuns in stadiul de intimitate necesar pentru mai mult de un sarut. Dureaza pana ajungeti sa va iubiti suficient ca sa-i atingi sanii sau sa o mangai pasional. iar organele ei genitale nu ar trebui sa fie atinse pana pe la 17 ani. Asa ca n-o mai convinge, poarta-te tu normal. La 15 ani se simte agresata si e normal sa se simta asa.

| Ioannaaaaaaaaaa a răspuns:

Eu o inteleg...pana nu se obisnuieste cu tine nu ai ce ii face.

| BonneLess a răspuns:

Poate nu se rade la "floricica" laughing

| GhostBehindTheDoor a răspuns (pentru BonneLess):

LOOOOOL rolling on the floor) laughingNu e adevarat...sau poate e nu stiu laughing laughing.La 15 mi se pare si normal. Ea e genul acela de fata care viseaza la o relatie gen iubitul ei sa fie un fel de "print" (poate ca tu esti acela) si sa mergeti pe campii inflorite sa va iubiti neconditionat (intelegi tu).Cum am mai zis e micalaughing. Poate ca si tu esti mai mare si vrei altceva nu ce vrea ea.Mai asteapta si tu macar pana la 16 ani atunci se mai schimba si treaba putin.winking Succeswinking.

| Elvina a răspuns:

La 15 ani tu ce vrei? E ca si cum ai viola-o! Ai si tu putina rabdare.

| FORMULADTI a răspuns (pentru Elvina):

Eu am scris normal, nu cer nimic mai mult, stiu ce fac, si stiu ce virsta are credema.AM foarte mare grija ce fac cu ea...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca nu ii place degeaba insisti pentru ca nu te va lasa. Poate se simte ea incomoda.Nu ai ce sa ii faci, iar daca vei mai insista mult nu stiu cat o sa mai suporte ea si sa nu vrea sa va despartiti.Mai bine te abtii. Sper ca te-am ajutat.Pwp:*

| Xenya a răspuns:

Este inca micuta si cu siguranta ii este rusine, tu trebuie sa ii demonstrezi ca poate sa aiba incredere in tine.Toate lucrurile asta sunt noi pentru ea si de aceea are impresia ca("uau"ce incearca sa faca?!)Incearca sa vorbesti cu ea deschis incat ea sa isi dea seama ca nu are de ce sa ii fie rusine indiferent de ce veti vorbii si de ce veti face! Multa bafta! happy

| derpiiiiiiiina a răspuns:

Se rusineaza, e absolut normal. Daca ti-ar fi dat voie sa o atingi de la prima intilnire tot nu ar fi fost normal nu? E fata de treaba, eu la 15 eram fix asa. Nu o presa. Bafta! fundita?

| Stephh a răspuns:

Sau poţi să-i mai spui că nu vrei să-i faci nimic.şi să se relaxeze pentru că n-o mănânci sau ceva de genu´.

| alysha a răspuns:

Daca nu-i place dc insisti? cauta alta careia sa-i placa... fata viseaza la dragoste ca-n povesti da tu o iei cu intimitati.

| Roore a răspuns:

Insista!