| eluar a întrebat:

Prietena mea este de religie penticostala. Eu sunt crestin. O iubesc, si ea ma iubeste. Dar i-am zis ca vreau sa fie cu mine si ea a zis ca ar vrea dar nu se poate. Am stat si m-am gandit, daca a acceptat sa umble cu mine o fi vazut si ea un viitor in relatia noastra. Sau ar fi a doua varianta, aceea de a umbla cu mine de plictiseala, ceea ce nu prea cred pentru ca se vede pe fata ei si cum se comporta ca ma iubeste.
Ce ziceti sa mai investesc in relatia asta? sau sa o las acum si sa nu sufar pe viitor.

Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| RaulRa a răspuns:

In primul rand nu il asculta pe vrellan.Curvia(sexul in afara casatoriei e pacat) mai ales pt.religia ei. Daca chiar o iubeati ni vei face ce o zis ala de mai sus. Daca vrei sa iti explic mai bine situatia si ce trebuie sa faci da- mi mesaj pe privat cu id tau de mess ai te lamuresc eu cu toate... crede-ma... scuze de cum am scris.eram pe telefon si can d am vazut intrebarea.am zis sa iti raspund ca e cv serios si u esti sincer.

4 răspunsuri:
| SerafimHD a răspuns:

Viitor sau plictiseala! esti absurd! Nu exista asa ceva, deoarece unul de voi trebuie sa renunte la religia lui din cate cunosc, si nu e cu suferinta. Si a sta din plictiseala nu sunt cumva viitoarele dame de companie ce folosesc aceasta expresie? Sper ca ti-am raspuns la intrebare cu alte intrebari la care iti vei raspunde singur! Bafta!

| vrelian a răspuns:

Ea este penticostala si tu esti crestin? deci sa inteleg ca ea nu este crestina sau cum? dar penticostalii ce sint? poate ai vrut sa spui ea este penticostala si tu esti catolic sau ortodox.asta e altceva.dar tot crestini sinteti amindoi.in rest eu zic sa o aburesti pentru ca penticostali, ma referi la femi is bune rau.asa ca a tine-o asa. incearca sa faceti sex si dupa nu mai are ce face.

| Vlad_Nichita_1998 a răspuns:

Pai dc ai de gand so ceri in casatorie poti s-o faci in acte dar nu si crrestineste deci ori nu va casatoriti religios ori va schimbati unu dintre voi religia (asta daca accepta) dc nu atunci trebuie so lasi balta dar sa fi sigur poate nue pregatita

| SoloPC a răspuns (pentru Vlad_Nichita_1998):

Daca o cere in casatorie tatal iei o sa zica 100%
Daca ai luat-o ai grija de ea.
Si...