| anonim_4396 a întrebat:

Prietena mea este virgina si nu este de acord cu relatii sexuale pina la nunta. ceea ce degraba nu cred ca va fi (doar de peste vreo 2-3 ani). Merita oare sa astept?

27 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Numai tu poti stii daca merita sau nu, in functie de ce simti pentru ea.Este frumos ce doreste ea, dar daca este ceva serios intre voi, astazi este bine sa incerci o convietuire in doi si inainte de nunta. Dar voi decide-ti si e frumos sa va respectati deciziile!

cami
| cami a răspuns:

Ha ha, ce-mi place de iubita ta! asa ar trebui sa fie toate.
Hai baietii cu stupizii laughing, si da, merita s-o asteptiwinking

| lia a răspuns:

Daca s-a hotarat sa astepte pana la nunta, este de admirat si, trebuie sa ii respecti decizia. Parintii mei nu au murit de la asta, sigur nu vei muri nici tu.

| cioko19 a răspuns:

Tot respectul pentru iubita ta big grin rar gasesti asa o fata.
Eu zic ca. daca chiar tii la ea. daca o iubesti, merita asteptareawinking Bafta:*

mira
| mira a răspuns:

Numai daca o iubesti cu adevarat si ea are calitatile pe care le doresti de la o femeie.

| Encore a răspuns:

Pai nu stiu ce sa zic... va ganditi la nunta si nu ati facut sex... complicat, intr-un fel merita sa astepti dar in alt fel poate o sa regreti... Bafta!

| Nastia a răspuns:

Dar exista si alte moduri d a t satisface fara penetrare,. puteti face alt fel d sex, .ganditi-va si voi c v-ar placea, ...si,ink cv, daca peste 2-3 ani nu t mai vrea? te-ai gandit k poate astepti degeaba? acum faci c vrei, depinde daca u simti k merita,.

| Nastia a răspuns:

Dar exista si alte moduri d a t satisface fara penetrare,..puteti face alt fel d sex,..ganditi-va si voi c v-ar placea,....si,ink cv,daca peste 2-3 ani nu t mai vrea?te-ai gandit k poate astepti degeaba?acum faci c vrei,depinde daca u simti k merita,..

| canarita a răspuns:

Virginatatea este f importanta cui o dai, trebuie sa fii iubita si sa iubesti, nu conteaza nunta, daca te mariti cu un nebun care apoi te bate si te face curva ce rost mai are? O faci cand simti ca esti pregatita cu cineva care te merita, foarte important este sa te protejezi cu un prezervativ inainte... oricum si daca stai virgina nu e un pacat, nu o face doar pentru ca o face toata lumea... e o prostie!

| domidoc a răspuns:

Renunta!

| Diav0la a răspuns:

Depinde numai si numai de tine ...Eu una nu sunt de acord cu castitatea pana dupa nunta. Se poate intampla sa descoperi ca nu va potriviti in pat si sa vrei altceva. Nu un act la starea civila tine un cuplu unit si nici satisfactia pe plan sexual nu o obti cu o semnatura. Cunosc un cuplu (acum nu mai sunt un cuplu ) care au intampinat aceasta problema. Ea si-a pastrat virginitatea pana la 29 de ani... Am si glumit pe tema asta spunand ca o avut nevoie de pikamer sa o dezvirgineze. Nu s-au potrivit deloc din punct de vedere sexual, iar casnicia lor a durat 3 luni ...acesta fiind si motivul divortului. Nu zic ca s-ar putea intampla si in cazul tau... Daca tu o iubesti si crezi ca are toate calitatile femeii careia vrei sa-i juri credinta in fata lui Dumnezeu, atunci accepta asta si asteapta pana in noaptea nuntii... ofera-i ceva special plin de romantism. Altfel, ce sa zic ...pana atunci ai de ales intre domnisoara Stanga si domnisoara Dreapta (ele nu te vor dezamagi niciodata si mai sunt si doua laughing ). E o decizie pe care numai tu o poti lua ...sau. poti incerca sa o corupi pe iubita ta .la modul cel mai subtil posibil.

| diiiiiannnnaa a răspuns:

Daca o iubesti. da meritawinking daca nu o iubesti sau nu esti sigur de sent. tale mai bine las'o balta sau ia o pauzahee hee

| KaTaLyN a răspuns:

Hai frate tu chiar ca crezi ca se merita sa astepti pana la nunta? NU cred pentru ca nu se stie daca pana atunci mai esti in graficwinking Daca te iubea enorm pe tine ar fi facut`o pana acum, asta cu nunta eun un pretext, caci daca se hotaraste maine sa se marite doar n`o sa ia pe unu dupa strada si sa faca sex cu el pentru ca se maritastraight face Si referitor la ce zice canarita...intradervar pentru fete(nu toate) este f important cu cine fac sex/dragoste prima oara dar niciodata n`o sa ai siguranta ca n`o sa te desparti de acel Fat-Frumos sau ca el nu a fost pe interes pana in momentu cu pricina. Si referitor la ce zice romanticgirlX dar mai exista sexul oral sau...telepatic confused care mai sunt romantic thinking Deci daca nu vrea sex oral, altu numai puteti sa faci fara penetrare. Si banuiesc ca pana acum i`ai arata in numeroase randuri ca o iubesti prin gesturi marunte banale sau cu adevarat semnificative... dar ce rost daca nu te poti iubi cu persoana dupa care tanjeste inima ta? Intr`o relatie sexul nu e chiar VITAL dar este cu siguranta necesarwinking

| pas a răspuns:

Felicitari ei si rabdare si putere tie! Din ceea ce spui inteleg ca tu nu mai esti la prima "experienta" sau poate ma insel! Asteapta, nu ai ce pierde; plus ca aceasta dorinta a ei poate fi dovada a unei firi conservatoare si iti poate da o garantie de 100% ca va fi o sotie fidela si iubitoare! Daca o iubesti cu adevarat si nu o vrei doar pentru o noapte atunci u o presa, alfel vei face dovada ca nu vrei decat trupul ei si asta pentru putin timp. Daca o vrei pentru o vesnicie atunci asteapta, garantez ca o sa merite! Rabdare!

| bibydraguta a răspuns:

Pai daca tu o iubesti eu cred ca merita de ce sa nu mai astepti si apoi se va intampla.eu zic mai bine sa o astepti si apoi veti fi fericiti. tu sti.

| alin88 a răspuns:

Daca tineti unul la altul si va iubiti imi este greu sa cred ca va dori sa ramana virgina pana la casatorie. Mai mult ca sigur ca daca totul va decurge normal nu va astepta nici ea casatoria si isi va dori si ea sa inceapa viata sexuala.

| smaranta a răspuns:

Eu zic ca merita daca o iubesti! in ziua de azi nu mai prea gasesti virgine decat la gradinita...happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai no iubesti? demonstreazai in modul cel mai greu, nu trebuie sa dai din fund pentru asta. daca merita? inseamna ca nu esti sigur de iubirea ei, si vrei sa nu pierzi.deja astai interes.nu are ce cauta in dragoste. dar nici garantii nu ai ca vei fi cu ea asa ca tot dragostea si respectul reciproc va hotara. daca astepti si nu veti fi impreuna ea va pierde. daca nu astepti si veti fi impreuna veti castiga amandoi clipe de fericire dar va puteti si plictisi unul de altul si pierde ea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Se merita se poate, imprumuti si tu o pompa de la vecina...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da merita, pentru ca dragostea adevarata asteapta, si nu uita ca toate lucrurile isi au vremea lor. ma bucur sa aud ca in ziua de azi sunt fete si baieti cu principii! nu o sa regetati dk asteptati pana la nunta...va fi o amintire de care va veti aduce cu drag aminte! iar tu trebuie sa fi mandru ca ai gasit o asa fata, bravo ei! o intrebare inainte de a termina cu ce fata ai dori sa te cassatoresti? cu una care a fost tot din floare in floare sau cu o fata cu principii? pentru ca casnicia nu se bazeaza doar pe frumusete, bani, ...etc,ci pe dragoste, sinceritate, rabdare, ascultare, ...etc

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asa fata mai rar crede-ma! daca iubesti cu adevarat asteapt-o. Merita!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu merita... Du-te si have funwinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu fi asa sigur ca v-a trece atata timp. daca uh o faci sa aiba incredera in tine si ca meriti ca ea sa-si piarda copilaria, puritatea si intimitatea alaturi de tine va fi si mai repede. nu o presa inca dai de inteles ca esti dispus sa astepti pana cand ea v-a decide cand si unde. iar in momentul in care o sa fii doar tu cu ea bine nu chiar acum astepti si tu o luna doua vorbind-ui tot frumos si vazand-o fata in fata cu tine, ex in camera de hotel, camera ta sau a ei, nu ii spune ce vrei sa incerci o saruti stai cu ea incerci cat mai subtil sa o exciti. si incet incet sa avansezi pana cand ajungi sa fie goala in fata ta.stai ca poate nu vrea sa se desbrace sau chiar daca ajungi sa o bezbraci si ea refuza tu sa nu ii arati ca esti suparat. desi o sa fii, stiu pe propriea piele. sa ii zici ca nu stiu ce s-a intamplat ca ai ajuns aici si ca atata esti de atras de ea incat erai in stare sa nu te mai opresti si daca vezi ca nu vrea continua sa o saruti si sa o atingi chiar daca nu mai faci altceva, ca ea sa nu inteleaga gresit ceea ce se petrece. daca ramai doar tu cu ea si ajungeti la anumite stagii sau tot mai mult avansati, dupa 3 sau 4 intalniri ai rezolvat-o dar dupa aia nu fi sigur ca faca tu ai fost primul o sa iti stea la picioare. daca ai facut tot posibilu sa o dezvirginezi fa si tot posibilu ca ea sa nu se simta inselata sau sa ii para rau ca a facut-o cu tine. ca atunci acea iubire se v-a transforma in ura. ai multa rabdare si controleaza-te sa nu ii arati ce nu trebuie, ca esti nervos sau suparat ca nu vrea pe moment. spor la treaba ceau...

| username_4398 a răspuns:

Eu cred ca nu trebuie de asteptat! daca chiar vrei sa-ti acorde relatii sexuale trebuie in primul rind sa iesiti in locul vostru cel mai placut unde o sa fie putina lume! Sa incepi sa o mingii in locurile unde ii place ei si chiar in locul secret (daca il are). Tot asa mingiind-o pentreceo pina acasa si apoi sa te starui...

| cristinutzzaa a răspuns:

Daca tu o iubesti merita sa o astepti in felul asta ii vei demonstra ca tii la ea!

| prettygirl01 a răspuns:

Daca intr-adevar e iubire ar trebui sa fie sacrificii...ca himenul ala...mai ales cind merge vorba de nunta deja

| Radu_9831 a răspuns:

Si daca dai cu masina intr-un copac, sau faci alta boroboata atunci cum mai e oameni buni? Cand o sa faci dragoste, la 40 de ani, cand nu o sa te mai tina inima si o sa faci infarct? Eu unul cred ca trebuie sa traiesti momentul iar cine asteapta este cel mai mare fraier, pentru ca timpul trece si apar regretele. Nu avem decat o viata si asta vai de ea...