| skiziiskiz a întrebat:

Prietenul meu(12 ani are) s-a taiat cu lama pe mana.are vreo 7(cam asa) taieturi adanci si se vede ff tare ca e taiatura, e rosu.maine merge undeva la bai si daca il vad parintii, il omoara.cum poate sa-si ascunda taieturile?

plsss.plsssss.plssss din tot sufletul. sa`mi ziceti cum sa`si ascunda alea de pe mana.

P. S. e de sus pana jos pe mana

funfitzaaaa.si raman datoare4ever

Răspuns Câştigător
| Gabi1335 a răspuns:

Exista un fel de bratari pentru baieti de carpa-elastic si se pun pe mana la baieti nu stiu cum se numesc am avut si eu succesc

20 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Prietenul tau are o problema, si daca ii vrei binele, TREBUIE ca parintii lui sa afle, inainte sa fie prea tarziu! Nu il mai ajuta sa ascunda asemenea lucruri, care pot deveni fatale la un moment dat! Copii fara minte! Se joaca cu viata lor!

| Romancutza a răspuns:

Poate purta haine lungi.este unica metoda.Haine cu maneca, dar sa-si acopere taieturile cu ceva(ceva pansament), taieturile trebuie curatate ca sa i se vindece mai repede.

Recomanda-i sa nu se mai taie pe mana.

| melyyy a răspuns:

Eu zic sa nu si le ascundawinking ceea ce a facut el este foarte grav! :O:O vrea sa se sinucida sau ce? pfff e doar un copil sad ajuta-l altfel in loc sa-si ascunda taieturile mai bine vorbeste cu parintii lui... dar totusi ce l-a determinat sa faca acest gest?
si ca sa-ti raspund la intrebare este imposibil sa le ascunda plus s-ar putea sa se infectezewinking

| anonimul a răspuns:

Da cu fond de ten...parca nu esti fata ma...

| Jelly_7813 a răspuns:

Sa incerce sa isi puna ceva brataribig grin. cam atat
sau sa nu intre in apa

| lila_1550 a răspuns:

In primul rand prietenul tau are probleme psihologice, ceea ce dupa parerea mea nu ar trebui sa ascunda de parinti tinand cont de varsta pe care o are. bun acum daca merge la bai nu are cum sa ascunda astfel de rani. si in orice caz mai devreme sau mai tarziu parintii ii vor vedea cicatricile.

| skiziiskiz explică:

Merge la apa, la shtrandstraight face! nu are cum fond de ten, si hainestraight facesad

| skiziiskiz explică:

Dar fondul de ten merge la apa! mai ales ca ii zapacit si se tot scufunda, si se tot bataie prin apa, etc.
deci:fondul de ten, merge la apastraight face!

| skiziiskiz explică:

Fondul de ten merge la apa.maia les ca baiatu` ii zapacit si se tot scufunda, se bataie, iesi, intra.nici el nu stie ce face straight face

| Bloodlines a răspuns:

Si-ar putea lua niste manusi deala lungi! big grin.
Nu stiu daca la voi in oras sunt, dar la noi da! Sunt lungi din varful degetelor, pana la umar. Dar el de ce s-a taiat? straight face Are probleme cu capul? E emo? straight face El nu s-a gandit inainte sa-si bage cutitul in mana? Ma rog, astea sunt consecintele, daca nu gandeste!winking O sa-l vada parintii lui, n-are cum sa scape. Sau ar fi o solutie sa nu mearga acolo, dar daca nu poate... Asta e!winking

| Giulia_7179 a răspuns:

Dumnezeule... pfff... asta da intrebarelaughing) fond de ten?laughing

| coco_9516 a răspuns:

Eu iti recomand in orimul rind sa iti schimbi prietenul, pentru ca asa ceva un om normal nu face, asa ca mare atentie.

| qiunZJDX a răspuns:

Sa-si puna o manusa laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Duceti-va dracu de retardati

| RockStar a răspuns:

Vorba lui Gaby1335 sunt bratari. Oricum si eu am taieturi si m-am tot ascuns de parinti dar pana la un final stiu ca eu am taieturi pe mana chiar daca i-am mintit ca am cazut cu rolele.
Sincer cu cat ascunde mai mult cu atat afla parintii mai repede straight face.
totusi e prea mic la varsta lui sincer sa faca asta sincer sad.

| sabinuk a răspuns:

Fond de ten...nu stiu!?!

| Durassica a răspuns:

Eu ma tai de foarte mult timp si parintii nu au observat desii sent foarte rosii si adanci ei tot nu observa sau le observa si nu spun nimic. Pretenii au observat imediat si m-au intrebat ce am dar nu am vrut sa le spun.
S-ar putea sa nu observe nicii la el cum nu au observat la mine de la inceputul verii pana acum...

| TheLovelyOne a răspuns:

Buna larysa happy. Astfel de rani adanci nu se pot vindeca in decurs de cateva zile. In primul rand trebuie curatate, si apoi aplicate peste ele niste bandaje (pansamente) iar in aproximativ 2 saptamani se vor vindeca, dar daca ai spus ca sunt adanci, iar cutitul a penetrat tesutul foarte tare atunci vor ramane semne pe mana.

| RiseAndShine a răspuns:

Am eu o metoda care o folosesc. Ma fac cu fon de ten, dar nu cu din ala pudra. Este un fel care ii ca crema ( nu stiu cum se numeste). Se poate fece cu ala pe mana unde are taieturile iar dupa cu fon de ten normal. La mine functioneaza asa.

| Smooke47 a răspuns:

Eu m-am taiat pe mana si mi-am scris numele.