| aa9aa9 a întrebat:

crying Prietenul meu a povestit tuturor tot ce a fost intre noi, mi-a stricat reputatia. m-a povestit pe la spate.
L-am iertat..si acuma continua sa ma minta ca de obicei. iar eu ma prefac ca-l cred.
Nu pot sa ma despart de elcrying mi-e greu. Ce e de facut? Ajutati-ma cu sfaturi va rog! crying Fara jigniri. sunt in depresie.

10 răspunsuri:
| CoquineNoire a răspuns:

Ce reputatie ai tu mah la 15 ani?
termina cu prostiile.

| neutrino a răspuns:

Prefa-te mai departe si poate iti trece si depresia. Daca nu da roade, strica-i si tu reputatia, spunand prietenilor ca el nu este bun de nimic.

| NoName0x0 a răspuns:

Daca te intreaba cineva ceva despre ce a povestit el, nu recunoaste nimic... Si ce a fost asa grav intre voi? Ati facut sex? De ce ti'a stricat reputatia ca toata lumea face sex in ziua de azi laughing) Da'i papucii, sterge'i numarul, nu-l mai suna, cauta altul mai bun!

| lex79 a răspuns:

De ce nu te poti desparti de el? te-ai nascut lipita de el?

| SpeșălGirl a răspuns:

Isi bate joc de tine.Noi fetele, nu suntem niste carpe.Este clar ca daca un baiat a gresit 1 sau de 2 ori, n-o sa se abtina sa faca si a treia greseala.E clar ca nu poti avea incredere in el.Te minte, si te prefaci ca il crezi? Ii spui direct ca stii adevarul.Ti-a stricat reputatia si ai continuat relatia cu el? Desparte-te de el cat mai repede.Si iesi din depresie.Viata trebuie traita, si nu e capat de tara doar pentru ca ai dat peste un baiat nepotrivit.Mai sunt atatia baieti.Iesi cu prietenele tale, si lasa-l pe el sa se duca in lumea lui.Nu mai accepta sa fii bataia lui de joc.

| VIP3r a răspuns:

Ma scuzi dar dragostea nu e o poezie, daca spun unei fete te iubesc nu inseamna ca si simt asa ceva...
Pentru el e foarte simplu, cand greseste spune un te iubesc, nu pot trai fara tine si gata, totul este bine si frumos, mai putin pentru tine nu. Trezeste-te acum, sa nu regreti mai tarziu. Genul asta de baiat nu merita crede-ma.
Sunt baiat, intre mine si prietena mea nu au existat niciodata minciuni, ne respectam unul pe altul si nu am face niciodata ceva care sa il supere pe celalalt. Mai sunt perioade in care unul din noi munceste cam mult si uita de celalalt dar prin discutie orice problema se rezolva.
Baiatul asta doar se joaca cu tine, daca vrei sa fii jucaria lui o perioada pana gaseste pe altcineva chiar mai credula ca tine, continua sa il crezi. Pentru el viata este foarte simpla, daca te iubea, te respecta suficient de mult asa incat viata voastra intima sa fie doar a voastra. Eu personal nu as putea ierta asa ceva daca as fi in locul tau, acum faci cum crezi... asta a fost sfatul meu.
Bafta mai departe happy

| BACKaLx a răspuns:

Mai iarta-l 1 singura data iar daca continua dai papuci caci este un nesimtit si nu tine la tine, sper ca te-am ajutat ti pup

| aa9aa9 explică (pentru BACKaLx):

..Cand ii spun sa ne despartim imi spune ca ma iubestecrying
L-am iertat nu odata..ci de n ori. crying
Numai stiu ce sa fac.

| PynkLove a răspuns:

Incearca sa iti schimbi mentalitatea, alaturi de un om care te minte cu nerusinare nu poti sa stai, oricat de mult l-ai iubii, caci el este clar daca face treaba asta, in mod repetat si pe fata...
Omul mai minte dar cu limita, nu mai fi fraiera lui ca nu are rost.
Daca esti in depresie, inseamna ca te afecteaza si faptul ca stai cu el, deci taie raul de la radacina si cu iertatu asta nu poti sa o tii la nesfarsit ca ai si tu suflet, nervi si toate cele care se tocesc in timp.

| Setorrs a răspuns:

Hey, deci e un tip care nu se respecata si nici pe tine nu te respecta, stiu ca e greu dar nu mai continua relatia. Barbatului ii place sa se laude, dar mai sunt si barbati care nu fac asta. Daca te iubea facea tot ce e posibil ca sa fie cu tine (sa nu faca prosti de genul asta).