| abcdc a întrebat:

Prietenul meu cel mai bun mi-a spus ca ma place. dar eu nu-l plac. ce sa-i spun sa nu-l ranesc. tine foarte mult la mine. Daca face vreo prostie si se omoara sau alte prostiide genul asta.nu vreau sa-l am pe constiintastraight face

Răspuns Câştigător
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Nu se omoară, stai liniştită. Spune-i pur şi simplu că nu crezi că o relaţie între voi doi ar merge pentru că tu nu simţi acelaş lucru pentru el şi aşa nu are sens. Spune-i că nu vrei ca asta să vă afecteze prietenia. Baftă!

2 răspunsuri:
| Kaname a răspuns:

In primul rand stai fara griji, nu o sa faca nici o prostie de genul sa se omoare decat daca are probleme psihice.Incearca sa vorbesti cu el, sa ii explici frumos ca nu il placi si vrei sa ramaneti doar prieteni.In cel mai rau caz o sa fie suparat 1, 2 zile dar o sa ii treaca.

| DeyutsaDeyutsa a răspuns:

In primul rand trebuie sa zici caty ani aveti aman2
in al doilea rand, is si eu fata si banuiesc ca e greu sa ii zici asa ceva lui pentru ca tye preieten bun(doar nu te poate obliga sa iubesty...asta e cu sentymentele)
asadar incearca sa ii explici ca sentymentele nu sunt reciproce dar tii la el ca la un prieten f bon(asa cum ai zis ca e)
incearca sa ii dai macar o imbratisare daca nu ai mai facut-o pan acum
in al 3 rand incurajeazal ca va gasy p cineva mult mai potryvyt pentru el(poate cun u fete carel plac)
SPER SA TE FI AJUTAT. CEAOhappy