| anonim_4396 a întrebat:

Prietenul meu e e plecat de 1 saptamana...Nu am vorbit deloc cu el si am trimis 1000 de sms-uri, si nu a raspuns la nici unul, chiar ma enerveaza ca nu raspunde, si stiu ca le vede pentru ca am telefon corby si imi arata raportul de livrare al mesajelor(daca a citit sau nu mesajul ), si el a vazut ca le-am trimis si are credit si nu vrea sa ma sune numai vrea sa vorbeasca cu mine.Imi e asa de dor de el.:XCe as putea face sa comunic macar cu el, numai zic sa il vad

Răspuns Câştigător
| GabrielaSandica a răspuns:

Am o intrebare, tu crezi ca rezolvi ceva daca il stresezi? Punete in locul lui, tu ai reactiona daca o ticnita te streseaaa in halul asta? NUUU!
Fii indiferenta si nu-l mai cauta deloc.
Daca un barbat te vrea(atat ca iubita/sotie/amica) te va cautawinking. Cu cat insisti mai rau cu atat il indepartezi(la tine situatia este cam intre polul nord si ecudor ). Abtine-te si vezi-ti de viata ta. o sa te caute.

4 răspunsuri:
| secret_7976 a răspuns:

Ignoral pentru catva timp, pai te v-a cauta el!

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca i-ai trimis mai mult de 1 sms pe zi, nu te astepta sa-ti raspunda vreodata, nimeni nu ar vrea sa aiba de-a face cu o persoana obsedata.

| Teo306 a răspuns:

Da, cel imi bine ar fi sa astepti sa te caute el.Nu cred ca iti place sa te ia de fraiera, asa ca nu il mai cauta, pentru ca adica nu tia raspuns pana acum, nu cred ca iti va raspunde daca mai dai 2 msj.cel imi bine e sa astepti sa revina de unde e plecat.

greece12
| greece12 a răspuns:

Draga mea,il presezi, il sufoci!
Ti-ai facut numarul, i-ai trimis 1000 de sms-uri, bun.Vezi ca nu raspunde.
Ia incearca,asa,pentru divertisment,si varianta in care timp de o saptamana nu-i mai trimiti nimic,nu-l suni,nimic,nimic.
Abia atunci poti vedea daca existi sau nu pentru el!
Si,oricum,daca ai exagerat intr-un sens (cu atatea sms-uri),poti exagera si in celalalt (tacere completa),pentru echilibru!
Desi,intotdeauna, ce-i prea mult, strica!