| zuzulover a întrebat:

Prietenul meu este toooot timpul f nervos, stresat, fara rabdare si mi transmite si mie starea >aceasta=calea sigura spre certuri de mari proportii.de cele mai multe ori nervii lui apar din cauza facultatii, restantelor sau acum, pe perioada verii muncind e stresat din cauza muncii.partea cea mai iritanta e faptul ca din nervi imi vorbeste f urat si asta ma face si pe mine sa ma enervez si tot timpul intre noi exista o tensiune.cum sa procedez sa ajungem macar la stadiul de normalitate?

5 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Paraseste-l! Astfel de specimene nu se schimba niciodata! Asa mi se intampla si mie cu un capricorn(eu fiind berbeaca) si acum e prea tarziu ca sa mai fac ceva.

| Alex0194 a răspuns:

Ce sa zic, poate daca ati sta putin de vorba, si l-ai asculta poate ai reusi sa-i daii ceva sfaturi si poate ca v-ati intelege ceva mai bine

| UninspiredName a răspuns:

Pai lasa'l sa se linisteasca macar cateva zile.si nu cred ca incepe el scandal asa... din orice...asteapta sa te caute, iesi cu el, si nu il mai contrazice sa provoca, vorbeste'i cu calm.

Hope I helped.big grin

| danaiubitzik2006 a răspuns:

Ajuta-l sa eliminea aceasta tensiune. Te descurci tu tongue

| psihox a răspuns:

D-ra, ii oferiti prietenului iubire si sex si distractie ca apoi sa dormiti multe ore?