| Sara2 a întrebat:

Prietenul meu imi zice pe zi ce trece ca sunt tot mai grasa , eu fac eforturi supra omenesti sa slabesc, tineam regim, dar am ajuns la infometare de ieri si azi, pe cantar se vad deja cateva kg in minus , arata 62 si 800 gr , nu mai suport, plang in fiecare noapte ca sunt grasa , tot timpul imi spune, si asta ma face sa ma simt mai inferioara , nu sunt nici miniona, adica am 1.71 inaltime, nu mai suport, cum sa fac sa slabesc mai repede sa nu mai spuna ca sunt grasa ? fac si sport f mult , si imi e atat de greu ca sunt extrem de pofticioasa sad

16 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Poftim? Las 1, 71 ar trebui sa ai 61 de kg. Nu te infometa, nu tine dieta! Cauta pe net, stil de viata sanatos. Nu trebuie sa excluzi nimic din alimentatia ta, ci doar sa mananci moderat. Eu inteleg si stiu ca intr-o relatie spui ce te deranjeaza, insa prietenul tau mi se pare un nesimtit ( imi pare rau ca ti-o spun asa, direct!). Ar trebui sa te inteleaga si sa te ajute, nu sa-ti spuna ce vede. In plus, daca te place, te place asa cum esti. :*

| IsabelaIssa a răspuns:

Daca prietenul tau nu te place asa cum esti, sa se duca la alta cu forme asa cum isi doreste si sa nu te mai streseze. Cauta pe net cate kg trebuie sa ai la inaltimea ta, si nu te stradui sa slabesti mai mult decat trebuie. Daca tu te simti bine in pielea ta, nu te lasa intimidata de el. Nu stiu ce relatie aveti dar, eu spun ca nu te merita. Daca nu ai o persoana langa tine sa te respecte, si daca ai o problema indiferent de ce fel, sa te ajute, sa te infrume, nu sa rada de tine, atunci nu merita sa iti stea aproape. Ce fain ar fi sa slabesti tu, dar nu f mult, asta dupa ce te desparti de el, ca sa se zgarie pe ochiwinking Cu putina ambitie o sa reusesti. Bafta! :*

| ombladon a răspuns:

Da fata mea, tine regim, cu heroina pana ajungi la 30 de Kg sa te placa si cretinu ala.

| Sara2 explică (pentru ombladon):

Am ajuns la 56 kg, dar ai dreptate, nu are sens sa fac asta pentru cineva

| ombladon a răspuns (pentru Sara2):

Ma bucur ca ti-ai dat seama...

| andreea0shi0atat a răspuns (pentru Sara2):

Cum ai ajuns la 56 kg?

| Bianca1001Bia a răspuns:

Daca prietenului tau nu ii place de tine asa cum esti e un mare cretin

| Carlene a răspuns:

Scuza-ma ca iti spun dar prietenul tau este un cretin.

Răspuns utilizator avertizat
| Carlene a răspuns (pentru Suntetiprearatati):

Inteligent raspuns!

| NeimaginabilA a răspuns:

Simcer, vezi sa nu cumva sa developezi anorexie ca ai dato-n bara, de fapt esti deestul de slaba, nu glumesc!
Daca acel postarnac i-ti mai adreseaza asemeneea cuvinte trage-i una buna direct peste fata si arata-i ca acea "grasime" sunt de fapt muschi

| ZambetulNebuniei a răspuns:

La 1.71 e bine 62 kg (din cate stiu eu).
Sa sti ca e posibil sa nu fie din cauza grasimi greutatea ta, poate ai oasele grele (asta o zic din experienta si eu am aproape 80kg si sunt o scandura si un sfert).

P.S. Nu esti grasa si sa stii ca prietenul tau trebuie sa te placa asa cum esti.

Bafta!

| cristi0005 a răspuns:

Este foarte urat din partea lui.Si eu zic ca la inlatimea pe care o ai esti numai bine, ignora-l si nu face vreo prostie din cauza lui

| Cretzu_CreTzu_1991 a răspuns:

Nu stiu dk tio ziso in gluma sau nu eu de obicei faceam la fel laughing dar glumeam ca e grasa si de fapt era perfecta nu mai pune la suflet tot, cine te place te place asa cum esti nu te lua dupa altii ca ai sa ai de pierdut

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ii flutura mintea si vrea sa scape de tine.Ca sa ii faci in ciuda,da-mi un mesaj privat miine, iti voi spune cum sa slabesti, fara nici o restrictie alimentara.Si fara sport.

| AnonymTPU a răspuns:

1.71...63 kg hmm.esti grasa ce sa mai vb...