| imissyoursmile a întrebat:

Prietenul meu mi-a spus ca nu prea ar vrea sa se indragosteasca pentru ca nu vrea sa sufere din nou si ca o luam foarte usor, si eu vroiam acelasi lucru dar m-am indragostit de el.Ce ziceti? Se va indragosti de mine sau vom ramane mereu la stadiul asta avand in vedere ca suntem impreuna de o luna?

Răspuns Câştigător
| flaviusss a răspuns:

Se va indragosti. Asa am zis si eu ca nu ma indragostesc de fata respectiva ca nu vreau sa sufar. Acuma is mort dupa ea. Asteapta si ai sa vezi happy

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Daca se va indragosti ramane de vazut, deocamdata luati-o usor, e si asta ceva decat nimic

| Tmcn a răspuns:

E cam aiurea că te-ai implicat într-o relaţie având în vedere că el nu poate avea sentimente faţă de tine. Ai riscat. acum nu îţi rămâne decât să îl întrebi dacă vrea să treceţi la stadiul următor, adică să se implice, cu sentimente.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde si de tine daca stii cum sa-l faci sa se indragosteasca de tine. De obicei baietii se indragostesc chiar daca nu vor. Va doresc multa bafta si sa aveti o frumoasa poveste de dragoste!

| blueSky_3324 a răspuns:

Daca dupa o luna ti-a spus ca nu vrea sa mai sufere, inseamna ca inca sufera si nu si-a revenit si tu sa te intrebi daca cumva merita sa te implici mai mult avand in vedere ca el este inca prins in trecut. Eu zic sa-l lasi pentru ca baieti sunt "pe toate drumurile"

| belysa a răspuns:

Asta nu se stie niciodata,daca va este sa fiti impreuna,cu siguranta te va iubi cum nu a mai iubit pa nimeni, iar asta vei afla cu timpu, iti vei da seama daca te iubeste prin comportamentul lui, gesturi si tandrete fata de tine, nu prin un simplu,, te iubesc'' ca asa orcine poate zice.Fi tu rabdatoare cu el si dai incredere ca pote iubi si dupa o deceptie, si arata-i ce inseamna sa fi iubit, atunci isi va dea seama ce comoara are langa el si va uita trecutul.Bafta multa iti doresc ca e frumos sa iubesti dar sa fi si iubita...pa pa

| AlexandruCosminIonut a răspuns:

Spune-i ca esti deja indragostita de el si ca si tu vrei sa o luati mai usor, si ca nu va suferi si ca il astepti(daca vrea el).