| simina2404 a întrebat:

Prietenul meu s-a despărțit de mine acum o lună. Ambii am fost vinovați, fiind și orgolioși. El a fost foarte supărat și nervos atunci. În ziua respectivă l-am rugat să mai încercăm, apoi am plecat văzând ca nu mai vrea și de atunci n-am mai vorbit. Ieri am primit un mesaj de la el spunând ca îi pare rău pentru ce s-a întâmplat și ca nu mai e supărat. El vrea să rămână în relații bune cu persoanele cu care sunt sau au fost în viața lui etc.
E semn ca vrea să ne împăcăm, vrea să testeze apele sau doar vrea s-o încheiem frumos? Momentan nu i-am răspuns pentru ca nu-mi dau seama de intenție. M-a afectat mult despărțirea și nu vreau să dau un răspuns emoțional, deși aș vrea să mai încercăm.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca o relatie de dragoste s-a terminat, nu va mai functiona niciodata.
Ce vrea baiatul este doar sex, dupa asta urla el acum, ca-l doare-n fund de relatie, dar este disperat ca alta cu care sa se culce nu are, ca sa-si satsifaca penisul.
Evidnet ca relatie serioasa cu el nu va mai exista si nici nu vrea asta, dar vrea sa profite de tine cat timp esti naiva si-i cedezi fizic, fiindca doar atat vrea de la tine.

| Madaxo97 a răspuns:

Cred ca vrea doar să vadă ce mai faci, să rămâneți în relații bune, să nu stați certați, nu cred că vrea împăcare, și dacă ar vrea, mai bine nu te mai împaci să răscolești trecutul, nu a mers, aia e, vei găsi altul, voi doi nu pare că vă potriviți oricum.

| Annie92 a răspuns:

Bună Simina, bărbații arata ce simt față de tine prin fapte. Un mesaj de la el spunând ca îi pare rău înseamnă doar atât. Ii pare rău și te iartă acum asta e nu citi în asta mai mult decât e. Sfatul meu e să îi răspunzi atât mulțumesc ca m-ai anunțat. Și atât. Singurul mod ca să îl faci să se întoarcă la tine ( și asta e cu semn de întrebare de ce se întoarce? Pt ca nu a găsit ceva mai bun? Pt ca vrea să vadă dacă mai ești disponibilă? (Toate astea nu îs motive bune de întors)) este să fie nici un fel de contract între voi. O să fie un pic greu la început tu axează-te pe tine ieși în oraș cu prietenii, fă-ți un hobby ai nevoie de susținere emoțională. El se va întoarce cândva de obicei când tu nu o să îl mai vrei înapoi. Și dacă o face să o faca responsabil. Să fie dispus și tu și el să vă rezolvați problemele.