| ImOnMyOwnWay a întrebat:

Prietenul meu se comporta exagerat de ciudat de la un timp ceea ce ma face sa ma gandesc ca si-a gasit pe alta sau ca nu ma mai iubeste. Suntem impreuna de aproape un an si avea probleme in familie. Ma rog. Ma simt foarte nasol pentru ca el era foarte dulce cu mine acum parca ma ocoleste. Cand am observat asta l-am intrebat daca il sufoc si daca are nevoie de o pauza si el a zis "nu dulceata:* sunt bine" iar aseara ma ocolea. Mi-a spus ca are treaba asa ca am iesit cu prietenele si l-am vazut pe afara cu niste prieteni comuni. El se cam ascundea. I-am trimis mesaj zicand "Cred ca trebuie sa vorbim". si el mi-a trmis mesaj inapoi "da, si eu". Ne-am intalnit a azi si el mi-a spus ca il sufoc si ca nu ii dau pauza (desi l-am intrebat acum ceva timp daca are nevoie de cv). L-am intrebat de ce nu mi-a spus de la bun inceput cand l-am intrebat fara a fi nevoie sa se ascunda de mine el spunand "Nu am vrut sa te ranesc".
Un lucru ca acesta m-ar ranii oricum numai ca as fi mai putin ranita daca mi-ar fi spus in loc sa se ascunda. Eu cred ca e mai bine pentru amandoi sa ne despartim dar il iubesc enorm. Inima nu ma lasa. Nu stiu ce sa fac el spune ca ma iubeste dar nu prea imi mai vine sa cred asta crying ajutati-ma

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De foarte multe ori vedem schimbarea la celalalt. Dar nu ne gandim daca si noi mai suntem aceiasi ca la inceputul relatiei.Suntem prea ocupati cu alte probleme.Analizeaza-ti comportamentul fata de el si vezi ce este de facut.

| Gabriella24 a răspuns:

Buna! :* Deci sa iti spun parerea mea... mie mi se pare ca asta nu mai e relatie cum sa te ocoleasca si sa se ascunda... ce naiba cred ca un baiat chiar s'ar bucura sa vada ca prietena ii acorda atentie si e doar a lui cum ai zis tu "sufocat" e prea mult spus. daca chiar te iubeste nu are nevoie de o pazua acea pauza o ia alaturi de tine pentru ca pe mine ma zgarie pe creier sa tot aud "prietenul meu crede ca il sufoc si nu ii dau libertate cred ca are nevoie de o pauza" e si normal sa il tii langa tine pentru ca asa se va simtii si el iubit si alea alea. dar din cate vad tu nu i'ai luat libertatea acestuia odata ce spui ca era fara cu prietenii vostrii nu ti se pare normal sa te fi invitat si pe tine?! eu si prietenul meu nu avem prieteni comuni de fapt avem pentru ca si eu si el suntem modele si doar pe cei de acolo [colegii nostri]ii avem ca prieteni comuni si de curand trebuie sa dea o petrecere [el, prietenul meu] cu toti colegii de acolo eu sunt invitata numarul 1 si mi se pare si normal cum ar fi sa nu ma invite pe mine si sa petreaca doar ei?! cam asa a fost si la tine cu iesitul afara mie nu mi se pare normal si eu cred ca nu merita sa suferi pentru un asa baiat aici e alegerea ta dupa cum am zis asta e doar parerea mea. :* pe pup si bafta astept raspuns prin mesaj cu ce ai facut! :*

| raduraduu a răspuns:

Incearca sa ii dai o pauza. Sa nu fii indiferenta. Poarta-te frumos cu el si nu ii mai pune multe intrebari de genul te sufoc?; vrei o pauza? O sa isi revina in cazul in care se simtea sufocat. Dar pot fii si alte cauze(sa se plictiseasca de tine.)Dar daca tu crezi ca te iubeste cu siguranta e din cauza ca nu i-ai dat libertate.Insa de obicei baietii isi revin repede si va fi ca inainte.winking

| IULY991 a răspuns:

Poate ca-i rusine sa fie cu tine si prietenii lui (dar nu prea cred ca's comuni), incearca sa-l lasi putin moale (poate chiar il sufoci) ..Acu depinde eu nu stiu toata povetea dar sa nu eziti de moment, daca mai face sa-i dai papucii.

| PaulaSirena a răspuns:

Daca il iubesti, ramai cu el! Explicai ce simti si poate se vor clarifica lucrurile!