| Sweetyna a întrebat:

Prietenul meu si cu mine vrem sa facem sex, dar eu vreau numai cu prezervativ.Am spus ca il cumpar eu, oricum el uita.Am 14 ani si el 15, si am facut sex si fara prezervativ, dar nu m-a dezvirginat pentru ca "nu a bagat-o pe toata". Am spus ca voi cumpara eu prezervativ, dar imi este foarte jena. Cum sa fac rost de un prezervativ?

Răspuns Câştigător
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Ia de la o amica!
Daca ai avut tupeu sa faci sex de la 12-14 ani nu cred ca acum te-a gasit pudicitatea si etica pentru un amarat de prezervativ!

16 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, sa iti dau un raspuns mai concret... poti sa iei prezervativ de la orice magazin, farmacie, supermarket, hypermarket, etc...totusi nu crezi ca e cam devreme pentru.sex? Bine, ma rezum doar in a iti raspunde la intrebare dar totusi, 14 ani draga? Te cam grabesti sincer; Prezervativele sunt destul de ieftine, depinde de marca, deoarece sunt diferite, sa fie de calitate. E bine macar ca vreti sa va protejati!

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

De duci pur şi simplu la farmacie şi ceri o cutie de Durex. Simplu şi eficient.
Că te-a dezvirginat sau nu, este total irelevant.

Spor la sex protejat! (nu mai risca neprotejat!)

| Rukhsandra a răspuns:

Dar de ce nu-si cumpara singur?
si e periculos sa o faci fara prezervativ si mai bine vb cu el

| madagascar a răspuns:

Nu conteaza cat "a bagat-o" te-a dezvirginat.ai 14 ani si iti arde de prosti, bagati mintile in cap si vezi de scoala si de papusi, lasa prostiile

| cryss_1476 a răspuns:

Va cam grabiti sa faceti pasul asta, sincer! de cat timp sunteti impreuna? in fine, cine sunt eu sa va judec? big grin daca sunteti hotarati s-o faceti, ar fi bine sa incepi si u sa iei anticonceptionale, pentru ca prezervativele nu sunt 100% sigure, o spun din proprie experienta (la mine au dat gres de 2 ori). am o intrebare: de ce trebuie sa cumperi tu prez? lui ii este rusine? spune-i ca daca vrea sex cu tine, sa se duca sa cumpere prez pentru ca altfel nu o sa aiba parte de actiune! e cam naspa ca fata, sa ceri prezervative! Un sfat: sa nu o faci NICIODATA neprotejat, daca nu vrei sa regreti toata viata. bafta!

Răspuns utilizator avertizat
| Alx?nd?? a răspuns:

Sex la 14, ani? Hai, marsi pe centura!

| Abcfunny a răspuns:

Buna!
si de ce nu vrea, el, ii e rusine? eu daca as fi cu el [sau cu altu] as zice"vrei sex cumpara, nu, asteapta" si gata, sa vezi cum se duce singur.chatterbox

asa buun. si de ce la 14?! banuiesc ca nu este primul raport sexual. si daca"nu ti-a bagat`o toata "tot tea dezvirginat indiferent ca ti-a bagat`o jumate sau un sfert.

Sfatul meu! vedi-ti de scoala, invatat ...ca in viata nu traiesti numai cu sexu, iti trebuie si putina"carte"

bafta!

| georgy7165 a răspuns:

Ar trebui sa uiti de rusine si sa mergi sa cumperi o cutie de prezervative.Gandeste-te ce e mai rau sa-ti prezervative sau sa ramai insarcinata? Cred ca stii raspunsul si ca data viitoare nu veti mai face sex neprotejat.

| moniquec a răspuns:

Sincer aceeasi jena am avut'o si eu. dar eu mult mai tarziu ca tine pe la varsta de 18 ani jumate
si eu cumparam prezervativele si imi era rusine pana mi-am adus aminte un proverb batranesc"cu rusinea mori de foamne"asa ca decat sa fac un copil am preferat sa ma duc la farmaciehappy sincer te'ai cam grabit cu experienta asta dar daca atunci ai crezut tu ca e momentul atunci e okhappy baftahappy
si dk tot iti e rusine mai bine du-te la un magazin/alimentara/supermarket dintr'un alt cartier ca sa nu te cunoasca nimenihappy

| extream a răspuns:

Eu iti sugerez sa pui pe cineva sati cumpere prezervativ sau sa te deghizezi in Mos Craciun ca asa til da pe gratis laughing!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la un hypermarket, il iei de pe raft si te asigur ca doamnei de la casa, cand platesti, nu ii pasa ce cumperi tu acolo! si daca mai e si coada, nici nu are timp sa vada produsul! bafta si lasa rusinea deoparte

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Roago pe mama ta sa iti cumpere

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buuuna asta.cu roag-o pe mama taalaughing tu crezi ca respectiva fata vrea sa afle maicasa ca nu mai e virgina? si daca i-ar spune mamei ce crezi ca ar zice?" bravo fata mea la 14 ani esti foarte tare felicitari felicitari acum ma duc sa iti iau cate pachete vrei? 5-6? e bine? sa va ajunga mama si voua" nu looogikwinking eu zis sa cumperi de la un supermarket nu te intreaba nimeni acolowinking bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu vi s-a sters nici casul de la gura si voua va trebuie sex.

| ALEXXSS a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce se oftica astia ca ei nau cu cine sa facalaughing