| AdaIoana18 a întrebat:

Prietenul meu umbla cu mai multe fete dar nu le iubeste pe niciuna mie nu imi place de loc acest lucru pentru ca as vrea sa fie doar cu mine ce as putea sa fac pentru ca il iubesc si tin la el?

18 răspunsuri:
| alina_3473 a răspuns:

Nu te lasa pacalita de el, nu le iubeste da ii place vagabonteala pune-l sa aleaga intre tine si ele si asa iti dai seama daca te iubeste baieti ca el gasesti pe toate drumurile mai rar sa te iubeasca cu adevarat

| nobody_9468 a răspuns:

Buna!
Depinde... daca asa e el de cand il nu are remediu!
Uite:si la mine ex'ul a fost la fel, in anii trecuti se dadea la toate fetele, pana sa fie cu mine...la inceput s-a comportat exemplar, insa cand am observat ca s-a dat la alta(prima data) si aia din scoala"ca vai, te inseala!" si uite asa am ramas eu solosad
Asa este el! E baiat, n'ai ce'i face! Insa ai grija sa nu exagereze, mai bate'i cateva apropouri ia'l la intrebari putin, dar usurel...ca dup'aia risti sa'l pierzi!
Las'o mai moale cu iubirea, cu cat iubesti mai mult cu atat suferi mai mult! Insa merita sa risti, cateva momente de fericire compenseaza multe altele de suferinta!
Sau ar mai fi sa'l faci gelos, insa nu exagerat...

Bafta.

| ramona_4785 a răspuns:

Scuze ca spun asta dar tie nu-ti pasa deloc de tine? Cum vine treaba asta? Chiar daca il iubesti nu ar trebui sa permiti asa ceva. Treaba ta ce faci cu viata ta dar parerea mea e ca nu ar trebui sa lasi sa te calce in picioare. Uita-te in oglinda oare nu meriti mai mult?

| JeSa a răspuns:

Cum adică "umblă"?, în ce sens!?, eh... dacă "umblă", după cum cred eu( "din floare-n floare, precum bondarul"), spun că nu merită atenţia ta, deoarece fericirea nu se face numai de partea unuia, iar celuilalt ba, ci ambii trebuiesc să se iubească reciproc şi să-şi ofere respect! Aşadar, respectă-te pe tine însuţi, şi celălalt la rândul său te va respecta!

| SexyChick a răspuns:

Doamne straight face
tu nu vezi ca isi bate joc de tine?
:O
da-i papucii imediat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Umbla dupa ele, dar ii intorc spatele? Il accepta? Sau e fustangiu? Cred ca ar fi bine sa renunti, nu esti decat una dintre fetele care i-au cazut in plasa.

| cristi202 a răspuns:

Daca e tipul care sa umble dupa fete, nu prea ai sanse... Pune-l sa aleaga intre tine si celelalte. Daca se supara pe tine, inseamna ca nu prea tine la tine; daca va intelege, le va lasa pe celelalte, si va ramine cu tine. Dar asta se va intimpla doar daca tine enorm demult la tine. Ceea ce eu nu prea cred.

| VodkaCoca a răspuns:

In primul rand depinde de cat timp sunteti impreuna, daca de putin timp nu are rost sa fii geloasa, dar daca e o relatzie serioasa spune'i ca te deranjeaza accest lucru si o sa aleaga ori pe tine ori restul fetelor. happy

| AdaIoana18 explică:

Cand am fost cu el la plimbare mi-a spus ca ma iubeste dar acum umbla si cu alte fete deci nici nu mai stiu ce sa cred atunci era doar pentru mine dar acum...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

laughing asta e buna. si nu iti zice nimic faptul ca umbla si cu altele? tare mult de mai respecti si tu. Sa nu ai pretentii de la el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

laughing asta e buna. si nu iti zice nimic faptul ca umbla si cu altele? tare mult te mai respecti si tu. Sa nu ai pretentii de la el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

laughing asta e buna. si nu iti zice nimic faptul ca umbla si cu altele? tare mult te mai respecti si tu. Sa nu ai pretentii de la el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De cat timp esti cu el? Tu crezi ca daca ar tine la tine ar mi fi si cu altele? Incearca sa fi mai rece cu el sa vezi cum reactioneaza... oricum mai bine te-ai reorienta...ca ai de unde alege, nu trebuie sa stai sa astepti firimiturile cuiva caruia nici macar nu-i pasa de tine. Parerea mea. Oricum mult succes si ai grija ce decizi vei lua.

| rose17 a răspuns:

De cat timp esti cu el? Tu crezi ca daca ar tine la tine ar mi fi si cu altele? Incearca sa fi mai rece cu el sa vezi cum reactioneaza...oricum mai bine te-ai reorienta...ca ai de unde alege,nu trebuie sa stai sa astepti firimiturile cuiva caruia nici macar nu-i pasa de tine. Parerea mea. Oricum mult succes si ai grija ce decizi vei lua.

| mariusciocan a răspuns:

Prietenul tau ala cu muschi? laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vino sa te *** eu si ne filmam si ii arati ca se oftiklaughing

| m1tu a răspuns:

Gindestete cum se caca si n-o sa-l mai iubesti

| dienushhhh a răspuns:

Acelasi lucru in face si prietenul meu dar de la un timp sa dezvatat uite cum trebuie sa procedezi:prima data spune-i frumos ca te deranjeaza asta iar daca nu inceteaza incepe sa pui la status tot felul de alinturi unor baieti ca sa il faci gelos iar daca te intreaba ii spui ca sunt doar niste prieteni... dupa aceea daca incepe cu gelozia ii spui ca si u simti la fel cand el sta cu fete...iar aopi pune-l sa aleaga intre tine si elebig grin