| Ramonnik a întrebat:

Prietenul meu vrea sa faca sex cu mine, iar eu am refuzat spunandu-i ca am doar 15 ani. El m-a amenintat ca daca nu fac sex cu el ma obliga si ma violeaza. Nu stiu ce sa fac, mi-e frica sa le spun parintilor.Il iubesc ca pe ochii din cap si nu stiu ce sa fac, eu sunt pregatita sa fac sex dar parca e prea devreme. Voi cum ati fi reactionat, a-ti face asta daca a-ti fi in locul meu? Funda pentru raspuns

Răspuns Câştigător
| Analytical a răspuns:

Nuuuu! nu te cobori la astfel santaje emotionale! el cati ani are? daca nu esti convinsa ca vrei, si da, esti inca micuta, mai asteapta, e nevoie si de pregatire psihica, nu doar fizica! te sfatuiesc sa le spui imediat parintilor(in special mamei, ea te va intelege mai bine si te va putea ajuta)! si daca o recurs la acest gen de amenintare, gandeste-te ce te va pune mai tarziu sa ii faci?! :O nici nu vreau sa ma gandesc. fereste-te de astfel de pericol! si oricum, daca te iubea cu adevarat te astepta, fara sa te motiveze cu astfel de vorbe sa cazi intr-o capcana de-a lui! fi foarte atenta, el poate obtine ce vrea, si la cum o vorbit cu tine, te poate parasi dupa ce a obtinut ce a vrut! NU TE MERITA! Incearca sa te faci iubita si nu vei da gres niciodata in fata unei situatii din astea. considera-te ca fiind cel mai bun lucru de pe pamant si nu te supune altora! pentru ca doar tu vei avea de suferit in urma acestei relatii nu el! si nu esti nevoita sa regreti ceva care sti ca ti-a facut rau! lasa-l, explica-l de ce numai vrei sa fi cu el, si evita sa fi singura cu el(sa nu-i vina vreo idee, intr-un acces de furie). Fi egoista cu tine insuti si nu-i lasa pe ceilalti sa faca ce vor cu tine, joaca-te cu mintea lor, si ai sa vezi ca o sa fi mandra de ceea ce esti! dupa care asteapta o perioada, in care il vei uita cu siguranta! va aparea altul, si te va face sa-l uiti! dar nu uita, iubeste-te in primul rand TU PE TINE! altfel nu vei putea cunoaste dragostea adevarata niciodata! Baieti sunt, nu te opri la un infantil ca acesta, alege-l tu, nu lasa sa te aleaga ei pe tine! ai grija de tine, si anunta-ma daca te-am ajutat, si cum a decurs totul! muahh:*

18 răspunsuri:
| Sara2 a răspuns:

Fata ce nebuna esti... spune-le parintilor, urgent, nu stiu fa ceva, doamneeee ala merita sa i se taie ****, pune niste prieteni sa il bata
ce fel de barbat poti iubi? termina orice legatura cu el daca vrei sa iti fie bine, si fereste-te de el

| DNSK a răspuns:

U iubesti? da stii ce inseamna iubire? la 15 ani? buh.ce simti u ii o senzatie de atasare! simti ceva ce poate n-ai mai simtit pentru niciunul! da iubire la 15 ani.nu exista! daca l-ai fi iubit cum zici.o faceai deja cu el.asa esti intr-o dilema! un comportamnet k al lui ii de neacceptat intr-o societate! explica-i k asta se intampla in jungla si nu intre oameni! legea pumnului adica! fii cu coloana vertebrala may.nu t lasa! vb cu parintii tai despre asta! apeleaza la un adult! si lasa-l pe animalul ala k nu aduce nimic bun! o sa se culce cu tine si maine te lasa. tipic animalelor de genu! bafta!

| whoocares a răspuns:

Normal ca nu. e clar ca el nu te iubeste si vrea doar asta de la tine, din moment ce apus problema asa. cum sa te ameninte ca te violeaza. straight face doamne. mai bine i-ai zice cu frumosul ca tu nu vrei si gata. daca vrea sa inteleaga si sa astepte pana cand vei vrea bine, daca nu sa isi gaseasca o fata cu aceleasi interese ca si el. happy oricat de greu ar fi.nu poti sa te lasi calcata in picioare de un baiat. suferi o saptamnaa.doua.o luna.dar pe urma iti trece.si ramai cu imaginea de dinainte. dar gandeste-te ca daca te culci cu el acum. poate mai tarziu te va obliga sa faci lucruri pe care chiar nu le vrei.si te va santaja la modul." daca nu faci asa. o sa afle toti ca te-am f*tut si ca esti o c*rva " . chestii d-astea. ai grija ce faci.sfatul meu ar fi sa stai de vb cu el si daca nu intelege sa ii dai papucii.bafta!

| whoocares a răspuns:

Normal ca nu. e clar ca el nu te iubeste si vrea doar asta de la tine, din moment ce apus problema asa. cum sa te ameninte ca te violeaza. straight face doamne. mai bine i-ai zice cu frumosul ca tu nu vrei si gata. daca vrea sa inteleaga si sa astepte pana cand vei vrea bine, daca nu sa isi gaseasca o fata cu aceleasi interese ca si el. happy oricat de greu ar fi.nu poti sa te lasi calcata in picioare de un baiat. suferi o saptamnaa.doua.o luna.dar pe urma iti trece.si ramai cu imaginea de dinainte. dar gandeste-te ca daca te culci cu el acum. poate mai tarziu te va obliga sa faci lucruri pe care chiar nu le vrei.si te va santaja la modul." daca nu faci asa. o sa afle toti ca te-am f*tut si ca esti o c*rva ". chestii d-astea. ai grija ce faci. sfatul meu ar fi sa stai de vb cu el si daca nu intelege sa ii dai papucii.bafta!

| Karinakari99 a răspuns:

Scuză-mă că-ţi spun, dar este un golan şi un derbedeu!straight face
Trebuie neapărat să le spui părinţilor!

| BloodyBlade a răspuns:

Spune-le parintilor inainte sa afle ei ce iti va face el daca nu le spui!

| ValyCoolBoy a răspuns:

Fara misto E un nesimtit daca el te-ar iubii cu adevarat nici nu ar vrea sa te violeze in locul tau l-as spune parintilor si m-as si despartii de el... e un baiat care viseaza numai **** si futai... Si sincer k baiat e cam normal k viata sexuala sa incepa de la 12-13 ani dar ca fata nujtyulaughing

| alexsz95 a răspuns:

Buna! daca vrei sa iti distrugi viata de la varsta asta, e problema ta.Gandeste-te la lucrul ca vei ramane insarcinata si rusinea te va urmari toata viata. Spunele parintilor tai, e cea mai buna alegere. ps : te nenorocesti pe viata iti zic, cunosc o fata, care a fost una din cele mai bune prietene ale mele, a ramas insarcinata si familia ei a fortat-o sa faca avort si acum nu mai poate avea copii niciodata deoarece a facut avort de 16 ani si plus nimeni nu mai vb cu ea si o rad, inclusiv eu deoarece nu sunt de acord cu acest lucru. Gandeste de 2 ori inainte sa faci asta! Numai bine happy

| Ligia12345 a răspuns:

NU iti recomand sa faci acest pas. Deocamdata ai o varsta in care poti fi putin cam usor aburita! Sunt sigura ca ai sa regreti mai ales daca faci ceva ce iti impune el, Acest lucru trebuie sa il faci cand esti foarte sigura pe tine si iti doresti! In primul rand gandeste-te ft bine daca merita! Daca te iubea atat de mult nu iti impunea asta si in niciun caz nu te forta! Dar voi de cand sunteti impreuna? sa nu le spui parintilor deorece cu siguranta raspunsul lor va fi sa il lasi! Si chiar ar trebui sa te indepartezi usor usor de el! Stiu ca e dureros si greu dar daca te gandesti la defectele lui sigur va fi mai usor! mult succes

| Allya a răspuns:

Anunta-ti parintii...asta e o treaba serioasa.degeaba il iubesti u daca el se foloseste de tine.

| GhettoTamplar a răspuns:

Despartete de el!

| Evolett a răspuns:

Parerea mea este ca trebuie sa iti anunti Imediat parinti! Daca te ameninta cu asa ceva e grav! nu te supara dar e un Porc! desparte-te de el! este mai bine sa suferi dupa despartire decat dupa un viol! nu iti incepe viata sexuala asa de devreme! eu am 13 ani si 8 luni! mai am putin si ajung la varsta ta! n-am de gand sami irosesc viata! Asa ca tinete de scoala si Lasa naiba baietii! Ai tp. toata viata de sex, dar de invatat nu mai ai cand! sper ca te-am ajutat! pupici!♥

| claudia0590 a răspuns:

Acest baiat nu te iubeste si decizia cea mai corecta ar fi sa iti anunti parinti si sa pui punct relatiei cu el.Acum nu iti dai seama dar mai incolo o sa regreti daca faci acest pas...pentru ca el te vede ca pe o jucarie sexuala si din cate spui nu te respecta.Toul ramane la alegerea ta!

| Ovidyuu a răspuns:

NU. e un disperat dupa sex! despartete de el acum cat mai poti! mai incolo zice ca te obliga sa faci alcevabatting eyelashes

| Ersylya a răspuns:

u il iubesti dar oare el te iubeste pe tine? sau vrea doar sex...asta depinde si de cat timp sunteti impreuna...dar parerea mea ar fi sa NU daca zici ca te-a amenintat.asta nu e om(parerea mea).si iti dau un sfat prietenesc spune-le parintilorwinking

| bunny20 a răspuns:

Se presupune ca dragostea se face cu acordul ambilor parteneri si este un moment de delicatete, tandrete ce implica o anumita stare sentimentala. intr-adevar esti micuta si este putin cam devreme avand in vedere faptul ca corpul tau nu este matur si o sa se schimbe. in ceea ce priveste baiatul...parerea mea este ca este unul dintre baietii de cea mai joasa spita. lasa-l si spune-le parintilor, acesta nu este un comportament demn de un baiat. si cu dragostea... ei ce pot spune " nu are varsta" dar la 15 ani nu cred ca poti iubi atat de strasnic incat sa nu il poti inlocui

| i0nu7 a răspuns:

Trebuie sa ii spui ca daca te iubeste sa aiba rabdare cu tine alfel lasa-l si despartate de el ca nu merita sa stai cu el.:* eu am 17 ani dar stiu ce vorbesc

| Saasu a răspuns:

Eu sincera sa fiu odata ce te ameninta nu t iubeste,, sfatul meu este sa mai astepti, pentru ca mai tarziu vei regreta!