| Roxanaa94 a întrebat:

Prietenului meu nu-i place ca sunt geloasa si disperata si imi zice ca daca mai sunt geloasa se desparte de mine. Oare daca nu o sa mai arat ca sunt geloasa si disperata o sa mearga mai bine relatia?

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Gelozia inseamna ca iubirea ta este mult mai mica decat orgoliul. Inseamna ca nu-l respecti si il consideri o persoana josnica, capabila sa fie infidel si mincinos si care nu merita incredere. Iubirea adevarata inseamna incredere completa si neconditionata. Cand o sa te indragostesti cu adevarat, il vei respecta atat de mult pe partenerul tau, incat numai ideea ca ar putea face o josnicie ti se va parea ingrozitoare si nu-ti vei permite niciodata sa-l suspectezi. Deci singura ta solutie pentru a-ti salva relatia este sa incepi sa-l respect si, poate, sa-l iubesti cu adevarat (ca pe un om, nu ca pe o proprietate)

| mona a răspuns:

Toti suntem gelosi, unii mai mult altii mai putin dar daca stii sa -ti controlezi gelozia, eu zic ca relatia ta poate sa mearga mai departe fara nici o problema

Răspuns utilizator avertizat
| MrAlex a răspuns:

Prin gelozie arati ca tii la acea pers si asa sunt si euwinking daca nu esti gelos inseamna ca nu iti pasa si cum a zis prietenul asta al tau...renunta cam usor la tine si nu este bine!

| TPU2000 a răspuns:

Incearca sa inchizi subiectul :''Ai pe alticineva" sau daca vorbeste cu o fata sa ii faci semne sau sa ii zici ceva dupa aceea. Vorbeste subiecte care va plac la amandoi si incearca sa intelegi ca in viata sunt multe obstacole si trebuie sa lupti pentru voi! Iubirea infrange totul, nu uita! Funda?