| anonimaa a întrebat:

Prima doragoste...asta spune multe.pentru voi cum a fost? cum ati trecut peste prima despartire? in prezent va mai vedeti cu prima voasta dragoste? in cazul meu nu este vorba chiar despre prima dragoste dar am incercat sa fac un intr-o
vreau niste sfaturi:in iarna am fost cu un baiat pe care l-am adorat din prima clipa, am fost impreuna de 2 ori:prima data 1 saptamana si a doua oara 2 zilesigh si acum regret ca m-am despartit de el dar in fine.intre timp cam prin primavara mi-a propus sa avem si relatii sexuale si aproape acceptam doar ca ne-am certat in ziua dinaintea marelui moment si nu s-a intamplat
pentru ca invata in scoala alaturata si pentru ca este prieten foarte bun cu un baiat de la mine din clasa ne vedeam destul de des. dar ceva s-a intamplat acum 4 zile cand am fost impreuna la Freefest:X.priviri mai lungichatterbox plus ca eu stateam pe un baiat(pentru care nu am nici un sentiment) iar seara mi-a "reprosat" ca de ce nu am stat pe eel sau pe Xlaughing
am simtit cum ca ne apropiem iar si cum din ziua cu Freefestu' vorbim in fiecare seara cea ce nu am mai facut de muuulta vreme
in orice caz din iarna eu pot spune ca am sentimente fata de el si o sa am mereu cred.nu vreau sa ma imbat cu apa rece doar vreau sa stiu daca are fie si cele mai mici sentimente fata de mine, voi ce credeti? merita sa imi petrec toata vara cu el si niste prieteni comuni pe la concerte, festivaluri etc? sau sa imi vad de treaba mea?
fundita:*

Răspuns Câştigător
| ~♥~da'mi un motiv sa te iubesc~♥~ a răspuns:

Prima dragoste pentru mine a fost un esec oh go on oricum am suferit 3 ani dar de atunci m-am schimbat. Desi am ramas amici o sa aiba mereu un loc in inimioara mea:Xsigh

Daca il iubesti si el te iubeste lupta pentru dragostea aceasta, daca el nu raspunde in acelasi fel atunci e mai bine sa renunti sad pentru ca doar o sa ai de suferit.Cat despre sex? mda prea repede ti-a cerut asta straight face Stii cum sunt baietii oh go on esti buna pana te duc in pat si dupa aia oh go on nimic. Ei bine nu sunt toti la fel, dar in ziua de azi marea majoritate asa sunt din pacate sad nu mai stiu ce e aia dragoste in schimb stiu doar sex. happy

Bafta! kiss Gandeste-te bine inainte sa iei decizia!

10 răspunsuri:
| Goofy77 a răspuns:

Pai in total cam 10 zile nu cred ca poate fi numita prima dragoste lasa-l ca iti face reprosuri fara sa aveti nimic impreuna si la festivaluri concerte si alte distractii poti sa mergi si cu altcineva( parerea mea)

| Bacemi a răspuns:

Prima dragoste e cu adevarat speciala. Pentru mine a fost ceva scurt dar intens, magic. Desi a trecut mult de atunci inca e ceva ce imi aprinde imaginatia mereu. Ceva ca prima dragoste nu cred ca va mai fi vreodata daca e sa ma refer la situatia in sine, cum ne-am cunoscut si cum s-a consumat. O relatie la fel de intensa nu cred sa vina foarte curand. Nu mai stiu nimic de fata aceea. Am vorbit cu ea atunci si atat. Dupa a fost pustiu intre noi. Am auzit odata dintr-o intamplare miraculoasa despre ea dar atat. Am ezitat s-o mai caut. Am sunat-o de cateva ori in primele zile dupa despartire si atat.

Referitor la situatia ta, ai dat prea putine detalii ca sa incercam sa ne dam seama daca se merita. Depinde ce vrei tu. Nu te cunosc asa bine. Conteaza si varsta. Daca esti genul de fata care traieste clipa nu vad ce ar putea sta in fata unei decizii de a fi impreuna. Iti place de el, aveti prieteni comuni, distractia e garantata. Dar daca nu esti chiar atat de indrazneata ar fi bien sa o iei mai usor. Iti poti da seama pe parcurs de unele lucruri si sa regreti. Nu sunt genul care blasfemiaza ideea de a face sex. Dar trebuie sa ai grija inainte de a face acest pas. Nu cred ca ai vrea sa regreti dupa si sa plangi mereu spunandu-ti ca ai fost naiva. Incearca sa il cunosti ceva mai bine pe acest baiat dar impune ceva limite.

| Adela50 a răspuns:

Pai prima dragoste a fost ceva frumos. Aveam 6 ani si el 10.Ne placeam amandoi, ne pupamblushing, chestii de copii.Pai peste prima despartire am trecut usor, fiindca eram mica, dar si acum imi aduc aminte de baiatul aceva, chiar daca nu este din localitate cu mine.Si ciudat e ca vorbesc cu el pe mess fara sa stie cine sunt, pentru ca el nu ma mai tine minte.

Si situatia ta: Tie ti se pare normal ca dupa 2 saptamani sa-ti ceara sex?:o In fineoh go on. Sentimentele pot sa apara intre timp cine stie. Daca tu simti ca e un baiat bun, care te merita, eu zic sa incerci.

| ÅñdRa a răspuns:

Buna, cu prima mea dragoste am avut o relatie de 2 ani.
Dupa ce ne-am despartit cred ca 3 luni nu am mai vorbit cu el pentru a-l putea uita cat de cat. Iar dupa aceea l-am cautat si am ramas amici.
Chiar daca imi mai fura cate un sarut cand ne vedeam, nu mai era si nu mai este nimic intre noi.Si sincera sa fiu l-am uitat... dar nu de tot, acolo in inima mea el mai estehappy

| VodkaCoca a răspuns:

Ahh, prima dragoste, am cunoscut un baiat pe net, aveam aproape 15 ani, dupa 4 luni am decis sa ne intalnim, si relatia a durat 2 ani si 6 luni, peste despartire am trecut cu greu, mi-a fost greu sa iau decizia sa il las, pentru ca daduse in mine, definitiv ne'am despartit anul trecut in septembrie, eu jumate din luna lu septembrie si luna lu octombrie am stat in casa, plangeam non stop, mancam odata la 3-4 zile, slabisem 6 kg, am ajuns la spital, multumesc tatalui meu ca incerca sa ma faca sa uit, ma mai scotea la cinema, la mec, odata m-a dus si la club laughing, in decembrie cunoscusem un baiat, imi placea mult, dar ma uitam la el si il vedeam pe fostul, nu puteam sa imi iau gandul, pe la jumatea lu februarie ma despartisem deja de ala si am cunoscut alt baiat, am uitat de fostul de la prima intalnire cu baiatl ala laughing, in timpul asta fostul de cand ne'am desp ma mai cauta imi trimite flori acasa, mai vb cu el, el vrea sa ne impacam, dar eu zic ca nu are rost pentru ca nu mai simt nimic pentru el, adica ii vreau tot binele din lume chiar dupa tot ce mi-a facut ca a fost prima dragoste si aia nu se uita niciodata, cand il mai vad ma trec fiorii happy.

Cat despre tine dupa cateva zile sa vrea sa faceti dragoste/sex, crede'ma chiar daca iti place mult, el mai tarziu poate te va lasa si o sa regreti ca ai facut-o cu el, fostul meu a stat dupa mine un an si 4 luni, nu stiu daca tu mai esti virgina, dar gandeste'te bine de ceea ce vrei sa faci, eu zic sa iti faci alti prieteni, sa iti cauti un baiat mai serios care nu iti cere sa o faci cu el dupa cateva zile pentru ca da de inteles ca doar aia vrea de la tine. Ai grija :*

| irina20 a răspuns:

Prima dragoste...inca simt fluturasi in stomac cand ma gandesc cu toate ca s-a intamplat in urma cu 4 ani.Inca suntem impreuna, si sper ca vom fi mult timp.

Despre "problema" ta...Nu cred ca are sentimente pentru tine, cel putin de dragoste. Daca ar fi avut nu ti-ar fi cerut sa faci sex cu el dupa un timp atat de scurt.Ai putea sa-ti petreci timpul cu el si cu prietenii vostri, dar cam atat.Ai putea fi cu alt baiat, care te merita si care tine la tine sincer.Vei intalni o gramada de baieti ca el, draguti care te vor cuceri, dar daca nu vrei sa suferi stai deoparte.Succes!

| max_4494 a răspuns:

La prima dragoste inseamna ca incepe sa se nasca,, dorinta''. Ea ramane pura si de neuitat, chiar daca are imperfectiunile ei.Suntem stangaci si haiosi, veseli si dornici de iubire pentru ca descoperim un nou sentiment care ne acapareaza:dragostea. Un asfel de inceput nu are reguli. Spontaneitatea si graba caracterizeaza momentul, iar patima capata culoare atata timp cat lucrurile evolueaza pozitiv.Nu dispera pentru ca nu a iesit totul perfect.Iti vei aminti mereu clipele acelea, ele devenind un punct de referinta pentru tot viitorul tau amoros.Nu cere totusi prea mult de la inceput pentru ca nici lumea nu s-a cladit intr-o zi.Fi ingaduitoare cu tine si cu cei din jur si ia de la viata ce este mai frumos. Dragostea este ceva mai mult decat sex. Daca vei avea rabdare vei intelege singura ce trebuie sa faci.Si sa mai stii ca regretele fac si ele parte din viata.Traieste-ti viata frumos!

| max_4494 a răspuns:

Amintirile de la prima dragoste ma fac si azi sa surad si sa devin nostalgic.Imi amintesc de patima de atunci, de stangaciile mele si de visele care nu se mai terminau.Invatam cu pasi timizi sa iubesc si imi era frica de orice gest pe care-l faceam.Era frica de a nu pierde clipa sau poate teama de de a nu dezamagi. A fost frumos atunci cum frumoase au ramas si amintirile.Am ramas prieten bun cu fata iar cand ne intalnim, rar ce e drept, zambim complice unul altuia.Asa este bine sa ramana pentru toti prima dragoste.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pfff dragostea asta. m-am desp de un baiat acum cateva zile sh acum una dintre cele mai bune prt.ale mele asa zisa.sta cu el adica cred au la status te besk X te besk Z cryingbroken heart eu ink mai tin ffff mult la el dar stii ce nu pot sa cred ca ma injuraangry sh a sp ca el nu va sta nici odata cu o prt. de-a mea sh ea a sp la fel nu va sta cu. in fine nu mai suport dar nici eu nu ma dau batuta! imi pun la status tot felul de chestii cum ar fi: ''Te iubes Ony''... el vrea sa ma fac geloasa asa vr sa il fac si eu! O PRIETENA ADV. NU ITI FACE ASTA NICIODATA! ASTA E SH TOT NU POT SA IMI REVIN SH JUR K EU PE FATA AIA O OMOR IN BATAIE PANA NU II DA SANGELE PE Fata NU MA LAS! angryangryangryX... JUR!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai poti saiti petreci vara cu el si o sa faceti sex sigur si pe urma poate nu va fi satisfacut si iti va da papuci dar tu vei fi si mai disperata dupa el acum ca ati facut sex... parerea mea... laughing