| Theodore9 a întrebat:

Prima dragoste nu se uita ,(parea voastra )?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cei care cred ca au uitat-o, doar cred.Pentru ca ramane acolo, intr-un colt adanc al sufletului.Deaia cand o revezi pe persoana aia ai un nod in gat,sau inca te mai atrage si inca iti amintesti de el,si daca te-ai mai saruta cu persoana pe care ai iubit-o prima oara toate sentimentele ar reveni la viata. Dragostea e complicata,si atunci cand moare teoretic si in minte,ea tot mai continua sa straluceasca,tot isi lasa amprenta si lasa o rana a carei cicatrici nu poate fi uitata, mereu va durea si amintirile iti vor aduce un zambet sau o lacrima, mereu el va insemna ceva pentru tine.Prima dragste e unica,mai ales daca a fost primul in toate,chiar daca relatia dispare si sentimentele nu te mai afecteaza ca inainte,oricand se pot retrezi si mereu vor ramane acolo,cu tot ce a fost.E dureros ca nimic nu e vesnic,dar amintirile astea trebuie pretuite,pentru ca e frumos sa iubesti,si prima iubire e inocenta si frumoasa,unde inventi totul si iti formezi caracterul in relatii, e cea mai speciala dragoste, nu are cum sa fie uitata.

6 răspunsuri:
| cinenuvedenustie a răspuns:

Eiii,nu se uita, sigur ca se poate uita, eu am uitat-o. Acum depinde si de firea fiecaruia.

| Cristian969 a răspuns:

Parerea mea e ca tot se uitabig grin

| Amelya02 a răspuns:

Nu se uita deoarece de atunci a inceput totul si cred ca fiecare persoana o sa-si aduca aminte de prima iubire, indiferent cum a fost.

| Djlsghtnquuw a răspuns:

Depinde de care dragoste, de persoana, cat de mult ai tinut la ea. Eu am uitat-o.

| Cretzu_CreTzu_1991 a răspuns:

Nu se uita niciodata, chiar daca tu crezi ca ai uitat n-ai cum tongue

| mihaelaa18 a răspuns:

Asa este, prima iubire nu se poate uita niciodatahappymereu o vom pastra in inima noastra si ne vom aduce aminte de tot ce am trait candva alaturi de aceea persoanasad.Din tot ce a fost va ramane o rana care nu se va vindeca niciodata si care va durea ori de cate ori o vom atingehappy