| anonim_9192 a întrebat:

Prima oara cand faci dragoste cu cineva exista riscul sa ramai insarcinata din primele dati? adica pana la sfarsit sa`si puna baiatu prezervativ dar primele minute sa faci fara.

11 răspunsuri:
Janina
| Janina a răspuns:

Nu te juca, cu asa ceva...fireste ca poti ramane insarcinata!

| marsy a răspuns:

Daca nu ejakuiaza. nu prea cred ca poti sa ramii insarcinata. dar oricum exista sanse. chiar daca sint mici.

| Sara2 a răspuns:

Da exista, chiar si lichidul preejaculator e periculos

| Instinkt a răspuns:

Dc nu i sare in tine nu dar mai bine nu ai risca la 16 ani nu te-as vedea cu un copilwinking

| lololololol a răspuns:

Da, exista. Nu te juca cu asa ceva happy

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Cu asa ceva nu te joci, poti ramane insarcinata oricand.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Orice penetrare fara prezervativ e o sansa de sarcina. Lichidul preejaculator contine spermatozoizi. Riscul de sarcina in conditiile astea e variabil, in functie de data ciclului menstrual, dar prea mare. Metoda asta de contraceptie trebuie folosia doar de cupluri stabile, casatorite, pentru care o sarcina nu ar fi chiar o problema.

| CevaNormal a răspuns:

Evident ca exista riscul, mai ales ca e primele dati, o sa fiti extraordindar de excitati unde poate sa se elimine un lichid inainte de ejaculare, si atunci ....voila.....sarcina nedorita, mai bine nu risca si foloseste prezervativul, bafta

| anonim_9192 explică:

Multumesc pentru raspunsuri..

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Da, poţi rămâne însărcinată astfel.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca au placere amundoi si se iubes numai trebuie sa foloseasa dar in primul rand sa aiba incredere unul in altu