| alexfotbalpoli a întrebat:

Prin sex oral se poate lua SIDA?

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, sigur ca da

greece12
| greece12 a răspuns:

Da,este posibil.
Sexul oral implica de multe ori sperma, saliva, sange – lichide care contin virusul HIV.
HIV se poate transmite prin introducerea spermei infectate, a secretiilor sau a sangelui in interiorul corpului unei alte persoane.
In timpul sexului oral virusul poate patrunde in organism prin microleziunile din cavitatea bucala.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, se poate :(
Şi nu doar HIV/SIDA, ci multe altele!

Vezi alte detalii la linkul :
http://www.tpu.ro/......mai-mul-i/

Toate cele bune.

| neutrino a răspuns:

Se poate, de ce nu?

| Fatamuntilor a răspuns:

Si prin sex oral! Mai ales daca ai rani, fisuri pe gura!

| ywar a răspuns:

Daca ai o leziune la nivelul cavitatii bucale, sigur! Simplist vorbind tu nu trebuie sa lasi nicio cale de patrundere a fluidelor celuilalt in corpul tau.

| Negoiu a răspuns:

Orice BTS!

| gabrielaasamy a răspuns:

Poate.