| anonim_4396 a întrebat:

Pro sau contra cuplurilor de indragostiti de 15-20 ani care se saruta in locuri publice lasciv, in mod ostentativ de cele mai multe ori? Argumentati si de ce.
Pun aceasta intrebare ca sa vad daca intr-adevar gandesc stupid. Am vazut azi in tramvai un cuplu de porumbei de la liceu care se sarutau in cele mai ciudate moduri, ba chiar ii el punea mana pe fund fetei (in tramvai). Ceea ce nu e de condamnat, dar nu e mai normal sa se giugiuleasca in intimitate? Gandesc deci stupid? Sunt chiar curioasa.

Răspuns Câştigător
| RXN a răspuns:

Nu sunt de acord cu manifestatul pasiunii si marii iubiri in public.Mi se pare stupid sa-ti afisezi in modul asta relatia.In fine,si eu imi imbratisez prietenul in public,il pup scurt pe buze,il tin de mana,dar ma rezum la gesturi usoare de afectiune,nu ma apuca sa ma frec de el si sa facem schimb de secretii,caci daca asa facem in public,in intimitate ce ne mai ramane de facut?
Faptul ca urla hormonii in ei nu-i o scuza, esti o fiinta rationala, te controlezi.Chiar acum cateva zile ma amuzam cu prietenul meu,caci atunci cand paseam in curtea liceului, doi caini se imperecheau in modul lor absolut natural, fix in mijlocul terenului de sport.Cam de astfel de lucruri imi amintesc si oamenii astia.La o varsta mai mica mai inteleg, dar pe masura ce inaintezi in varsta, se presupune ca trebuie sa ai simtul decentei.In fine,acum fiecare isi expune iubirea sau trairile sexuale cum vrea, inca nu este o lege sa interzica asta, si chiar de-ar fi nu cred ca ar fi de multi respectata.Eu prefer sa-mi vad de treburile mele si sa-mi manifest dragostea si la modul carnal in intimitate,dar daca altii sunt mai exhibitionisti...n-am de ce sa-i judec, oricum nu se schimba nimic, au fost si vor mai fi ca ei.
Bafta.happy

5 răspunsuri:
| kiss a răspuns:

Mna...daca dragostea-i marehee hee poate le place sa isi arate dragostea. asa stateau si la mine in scara blocului pana la o bucata de noapte si se giuciuleau si chicoteau ( ne-am pus interfon laughing ) nu poti sa-i judeci, se iubesc si o arata, atata timp cat nu e exagerat, e ok. asta cred eu happy

IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Tu Jelli, eu credeam că sunt o persoană cât de cât nonconformistă, dar în privința asta, cu riscul că voi primi stupid, îți pot spune că sunt hidoși. În accepțiunea mea aceștia nu-și manifestă afecțiunea prin gesturile făcute în public, ci dorințele sexuale. Și dacă ar fi doar în tramvai, dar îi vezi în posturile astea pretutindeni. Ei nu mai fac nici o diferență între locurile publice și dormitor, ca să mă explic plastic. Oare mă întreb dacă ei cunosc sensurile termenilor bun simț, intimitate, respect...Mă rog, răspunsul meu este că sunt contra așa zișilor îndrăgostiți.

| SalamdePorcpentruTriviaAmuzante a răspuns:

In ziua de azi pana si copii de 12-13 ani se saruta in public
Eu cred ca e ceva normal in anul 2011 in ROmaniahee hee
Eu sunt Pro happy \:d/
Bye bYe

| lola a răspuns:

Si eu am avut parte de asa privelisti.Pe autobuz, era foarte aglomerat si chiar langa usa tipu era rezemat de usa si tipa peste el, se freca de el in ultimul hal, se sarutau pe gat, le vedeam jumate de limba intre timp si se mangaiau fara retineri. Logic ca tot autobuzul se holba cu ochii cat cepele.Parere?-Tiganie.

| Alinotssa a răspuns:

Am patit si eulaughingeram in Real si stateam la rand cu prietenul meu.era in perioada sarbatorilor.si vorbeam despre sarbatori.si in fata noastra erau 2 porumbei care pur si simplu se excitau la casa. fata de la casa isi facea trebuie si ei se sarutau incontinuu.si eu si prietenul meu suntem tineri dar nici chiar asa fratilorlaughingputina intimitatehee hee