| anonim_4396 a întrebat:

Probabil ati observat ca am mai pus o intrebare de acest gen ( uneori pot sa fiu chiar sacaitoare laughing ). Va mai povestesc o data. Deci. Imi place de un baiat de cand ne-am cunoscut la scoala. Si el ma plecea, stiu sigur. Am stat in aceeasi clasa un an, apoi a trebuit sa ne schimbam clasele. Timp de cativa ani. Anul asta s-a nimerit sa fie iar in clasa cu mine. Doar ca ...parca nu se mai comporta ca in primul an, ci mai..." normal " ( adica cum se comporta cu toate fetele, aproape. inainte nu era tocmai asa ). In primul an vorbeam cate ceva, anul asta aproape deloc. ( doar pentru ceva important sau sa ma intrebe daca e caietul meu, de exemplu ). O colega s-a oferit sa il intrebe daca mai simte ceva pentru mine ( o greseala, stiu ). A zis nu, pentru ca place alta fata. Apoi tot colega aceea mi-a spus ca a aflat ca faza cu " place alta fata " e falsa, doar ca ceilalti sa nu mai comenteze si sa barfeasca. Credeti ca ma mai place? Cum pot afla asta?

1 răspuns:
| Maariaa a răspuns:

Probabil ca te place, dar poate ii e frica ca tu sa nu il mai placi. Da-i de inteles ca mai tii la el, fii mai aproape la el, du-te langa el si incepe o conversatie cu el. Fii putin mai atenta cu el, Ar trebui sa se prinda.