| Eugen000 a întrebat:

Problema: Exista o fata in clasa paralela, cu care ma inteleg foarte bine. Deci, e clar ca ne face placere sa discutam, permanent gasim tema de discutie!
Mie a inceput sa-mi placa de ea, si ma gindeam sa ii zic sa iesim sa ne plimbam asa...(de mentionat ca niciodata nu m-am intilnit cu vreo fata). Dar, totusi ma ține ceva:
1. Ea s-a intilnit cu un baiat de la mine din clasa, si ii mai vad din cind in cind imbratisindu-se si vorbind. Asta desi ea mi-a spus ca ea nu este impreuna cu el, ca chestiile sunt mai complicate intre ei si in esenta ei nu se intilnesc.
2. Ea stie ca eu o plac, dar nu stiu ce tine de ea...de aici, cu ala se imbratiseaza asa, de aici imi spune ca ea cu el nu sunt impreuna, de-aici imi spune ca nu prea a intilnit persoane care gindesc ca mine (sunt un pic diferit de restul) etc etc etc ca ii place sa vb cu mine. Uneori imi scrie ea prima....la liceu, dam mana, unu cu celalalt in forma de salut (decizia ei).

Deci, ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| SeeDifference a răspuns:

Mai timp trebuie sa-ti faci si faza aia cu vorbitul, candva pe fb daca in realitate nu ai tupeu, invit-o in oras si na vorbeste si tu mai special asa tine-o de mana, conduo acasa, sarut-o inainte sa plece. Si pe drum vorbeste si tu desprea ce a mai facut, la ce facultate vrea sa dea, ce fel de baietii i plac etc.

15 răspunsuri:
| Radu284 a răspuns:

Raspunsul este cat se poate de logic. Invit-o undeva, si vezi ce se intampla. Ce ai de pierdut?

| SeeDifference a răspuns:

Avand in vedere ca doar s-a imbratisat NU SUNT IMPREUNA e o chestie normala care o fac prietenii cand se despart.
Si in legatura cu ea e o chestie numita TUPEU. Te duci frumos la ea si o inviti in oras dupa la tine acasa dupa la ea ....Pana la urma o sa gasesti tu continuarea!

| Eugen000 explică (pentru SeeDifference):

Ei nu se imbratiseaza doar la intilnire si despartire! Iar ce tine de el, el nu prea se comporta cu ea de parca ar placea-o => ceea ce ma face sa cred ca el urmareste ceva la ea, dar ea simte ceva pentru el. Deși nici de ultima nu sunt sigur, ca observind ce se intimpla intre ei, in afara de imbraisari, mi-ar fi greu sa spun ca e ceva - serios. Dar, nu stiu...

| SeeDifference a răspuns (pentru Eugen000):

Poate sunt prieteni foarte apropiati, sau or fi iubit si iubita, dar nu cred ca te-ar minti in halul asta!

| Eugen000 explică (pentru SeeDifference):

Ok, daca neglijam intimplarile cu baiatul respectiv, tot ma ține un lucru: Vreau sa stiu daca si ea vrea ca sa ne cunoastem mai bine, nu doar eu, ca nu am obiceiul sa ma bag in viata oamenilor daca ei nu vor. Dar mi-i oarecum sa o intreb asa ca un cazut de pe luna:" Aș vrea sa ne cunoastem mai bine, tu ce zici?". Ca sa calc pe urmatoarea treapta trebuie sa ma asigur ca ea sta bine fixata. Deci, cam așa.

| SeeDifference a răspuns (pentru Eugen000):

Deci tot iesiti in oras vorbind, intr-o seara cand este mai romantic asa si cand crezi ca e momentul potrivit o intrbi ceva gen:
Uite eu tin foarte mult la tine si as vrea sa te cunosc mai bine daca si tu esti de acord putem iesi in oras sau vii la mine acasa. Lucruri de genu.

| Eugen000 explică (pentru SeeDifference):

E clar e clar, dar, am spus, ca trebuie sa am un motiv ca sa o chem in oraș, noi vorbim doar in liceu și pe net, ca suntem incarcati ambii, deci nu prea avem mult timp sa petrecem impreuna. (Am mai zis ca NU prea am "experienta" cu fete ca niciodata nu m-am intilnit si nici nu prea am avut legatura cu fete...doar cu ea)

| Eugen000 explică (pentru SeeDifference):

Sa o tin de mana si sa o sarut? Aș face-o dar sa stiu PRECIS, ca si ea simte ceva. Mi-i rușine asa sa fac big grin

| SeeDifference a răspuns (pentru Eugen000):

Atunci vei afla daca e ceva sau nu. Daca e probabil va accepta si atunci v a fi inceputul relatiei voastre, daca nu ramaneti prieteni si gata.

| Eugen000 explică (pentru SeeDifference):

Și cum, asa pur si simplu sa o apuc de mana? big grin

| SeeDifference a răspuns (pentru Eugen000):

Da fi spontanlaughing
Deci mergi si de la scoala acasa ia-o si tu de mana sau pune mana in jurul gatului ei. Intr-un cuvant vrajeala ieftina! Pentru uni!

| Eugen000 explică (pentru SeeDifference):

Nu plecam acasa impreuna.

| Eugen000 explică (pentru SeeDifference):

Da merita chiar sa incerc, doar daca ea pe mine nu ma imbratiseaza, dar pe el -da, inseamna ca eu nu sunt asa important pentru ea, nu? Chiar azi i-am vazut...vai cit de pasional a fost.

| SeeDifference a răspuns (pentru Eugen000):

Mai timp trebuie sa-ti faci si faza aia cu vorbitul, candva pe fb daca in realitate nu ai tupeu, invit-o in oras si na vorbeste si tu mai special asa tine-o de mana, conduo acasa, sarut-o inainte sa plece. Si pe drum vorbeste si tu desprea ce a mai facut, la ce facultate vrea sa dea, ce fel de baietii i plac etc.

| Eugen000 explică:

Aa, și ar mai fi o problema, daca o pot numi așa. Ea locuieste in orasul de alaturi.

| SeeDifference a răspuns (pentru Eugen000):

Mai faza cu orasul nu este o mare problema!