| anonim_4396 a întrebat:

Prostitutia ar trebui legalizata in Romania? Citeam un articol cum ca multe bordeluri s-au inchis prin Germania, romancele vor reveni pe meleagurile noastre? :)
https://www.hotnews.ro/......rmania.htm

Răspuns Câştigător
| Freya1 a răspuns:

Nu,prostituția ar trebui interzisă. Chiar dacă sunt multe guri ce spun ca daca legalizam prostituția nu o sa mai avem proxeneți si vor plăti la stat anumite chestii eu cred ca e o prostie.
Ar trebui interzisă ca sa nu se mai promoveze bani făcuți usor din lipsa demnitati, sa nu mai primească copii un exemplu prost, sa nu se mai răspîndească bolile, sa încerce fiecare sa isi depășească anumite limite in a socializa si a cunoaste femei și as face relații si sa nu mai fie considerate femeile niște obiecte sexuale etc...
Româncele alea ce merg dincolo ca si prostituate ar trebui să meargă unde vor ele si sa muncească ca oricare altceva, sau sa faca o scoala nu sa stea cu crăci in sus si sa împrăștie boli.

42 răspunsuri:
| uchihasasuke09 a răspuns:

De aceeasi parere ca si cu Nat1.Sunt 3 nivele de motivatie.Primul e cel instinctual(reproducere, supravietuire) adica in primele milenii de cand a aparut omul, al doilea de rasplata si recompensa(folosit in perioada fabricilor) si al 3-lea placerea(vocatia) cu care faci un lucru sau meseria.Din pacate sunt multi la al doilea nivel deoarece al treilea e foarte greu de gasit(unii nu au incredere in ei ca pot sau nu stiu ce vor).Ar trebui sa fie interzisa deoarece din pacate creste tot mai mult si le iau la multi mintile.Ii ca un drog(chiar cel mai puternic) ca si jocurile de noroc, drogurile etc. Daca vrei sa avansezi nu te intorci la nivelul unu.Reproducerea si supravietuirea sunt adanc infipte in subconstientul nostru dar asta nu inseamna ca trebuie sa mergem la un job sa supravietuim, sa dam in cap daca nu suntem de acord cu cineva, sa facem sex pe strada.La orice dependenta exista mai multe nivele, primul este constientizarea, al doilea incerci sa te vindeci si poate mai esuezi, al treilea esti tot mai bine si tot asa. Daca tot incerci si ceri ajutor poti ajunge sa te vindeci si de dependente grave.Deci in alte cuvinte chiar daca ar creste din pacate numarul de violuri la inceput ar trebui sa se ocupe cei care trebuie de ei si asa societatea s-ar vindeca din ce in ce mai mult. Daca te pui sa faci sport la inceput e naspa dupa iti face mai bine si iti place.Cel mai frumos sentiment este dragostea chiar daca este ca focul.Cineva care iubeste trebuie prima data sa ii placa de persoana cum arata si sa se inteleaga cu ea(se poate intampla sa nu ii placa persoana fizic la inceput ci dupa ce sta cu ea). Prima data stai cu persoana dupa ce vedeti ca va placeti reciproc incepeti o relatie cu saruturi si iesiri mai romantice dupa cand e momentul faceti dragoste(cel mai mare nivel de iubire nu ca sexul care e cel mai jos). Daca se promoveaza tot mai mult sexul pe banii se indeparteaza lumea de dragoste.Din pacate multi au ajuns sa confunde sexul cu dragostea si sa incerce sa fie ca anumite vedete si de aceea s-a ajuns la nivelul asta de fericire.Ca sa fie dragoste e nevoie de timp, intelegere, comunicare, placerea companiei persoanei, nu asa una doua.Deci chiar daca la inceput ar fi mai rau interzicerea, societatea si-ar reveni treptat.

| Holiday a răspuns (pentru anonim_4396):

"Femeia este sfanta, este regina lumii precum este si Fecioara Maria."

Nu prea ai nimerit-o cu exemplul. Uitasi ca aia a avut cel putin un copil din flori, pe Isus?

| Holiday a răspuns:

laughing)) Ce ti-a tras-oooo! Nici mie nu-mi dadea prin cap asa ceva. Traiasca prostitutia casnica!

| Freya1 a răspuns (pentru Holiday):

Iti dai seama.La facultatea ei a reinventa o meserie esti nebun. Daca esti casnică (cu toate cu nu stiu cand mi-a vazut ea contractul de munca de ultima oara) esti prostituată.
Sa ma scuzati pe mine va rog frumos ca mai bine imi caut un loc de munca decent in loc sa ma duc pe varianta ca ea si masa.winking

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru suntserios):

Dimpotriva, s-a constatat ca in tarile unde este legalizata prostitutia s-au micsorat numarul de violuri. Unul din motive, acolo unde s-a legalizat, a fost si acest lucru.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Freya1):

Ciociolina a ajuns din prostituata membra a senatului Italiei.
Ca imparateasa nici macar atata minte nu-ti trebuie. Dar sa nu le subestimam: sunt prostituate si cu facultate.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Freya1):

Dar ca sunt prostituate pe toate drumurile nu este un exemplu prost? Si sa nu subestimam inteligenta si cunostintele copiilor, mai ales acum, in epoca online. Multi dintre ei ne baga in buzunar cu cunostintele, chiar si despre sex.
Se vede ca nu ai nici cele mai elementare cunostinte de psihologia omului: un lucru daca este oprit este mai cautat, decat daca nu este cautat.
Iar in ce priveste bolile, in casele de toleranta se face control medical lunar, iar sexul se face protejat. Pe cand la colt de strada ambele NU.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Freya1):

Mai, tu crezi ca toti suntem retardati, numai tu esti intreg la minte? Nu mai dau zicala populara despre cel care crede asa, ca mi-a fost stearsa odata, desi era zicala.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Freya1):

Prostitutia este cea mai veche meserie in lume. Acum se gasesc cate unul sa o elimine, ca asa era in comunism, unde Lenuta se distra cu inregistrari video si audio, cum fac sex demnitarii

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Urmărește discuția inainte sa dai reply cu dimpotrivă.

| Freya1 a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Nu am spus că eu le stiu pe toate, eu am discutat cu oameni de aici despre parerea mea si a lor.Mi-am spus punctul de vedere nu mi-am etalat veleitatile de psiholog ca nu le am pentru ca nu sunt.
Eu chiar nu stiu de ce dintr-o discuție despre prostituate ajungem la jigniri și cearta (nu sti ca nu ai fost aici sa vezi discutia) chiar e aiurea.Pur si simplu eu nu suport prostituția si faptul ca exista si din perspectiva mea ar trebui extirpata, tu sau alte persoane puteti spune "Ba eu sunt de acord cu ea" si încheiem discuțiile astea interminabile.

| mgtow a răspuns:

Pun pariu ca in Rusia e legala prostitutia desi e o tara comunista, acum se intorc romancele in RO si gasesc idioti care le tranteste un copil si are unde sa stea, masina de plimbat. Imputite romancele astea...