| JustMeAndy a întrebat:

Pt voi ce semnifica dragostea (sentimentul)? Cel mai bun rasp fundita

Răspuns Câştigător
| DeeaMarry a răspuns:

Dragostea - tubul de oxigen atunci cand in atmosfera gasesti doar dioxid de carbon... Colacul de salvare de care te agati cu disperare stiind ca e singura ta sansa... Motivul pentru care ai petrece nopti albe doar pentru a avea mai mult timp sa te gandesti la persoana aceea speciala. Motivul pentru care ti-ai dori sa se opreasca timpul atunci cand sunteti impreuna.
Dragostea - cel mai pur sentiment din lume si singurul care te poate face sa te simti pe deplin fericit, sa simti ca plutesti si ca iubesti viata cu toata inima ta!
Dragostea - cel mai frumos si cel mai pretios dar pe care l-ai putea primi vreodata...

4 răspunsuri:
| Angel_8399 a răspuns:

Dragostea este cel mai frumos sentiment pe care il poti simti vreodata. dragostea te aduce in punctul maxim de fericire dar te poate face sa suferi la fel de mult.Cand iubesti pe cineva cu adevarat esti foarte gelos.Gelozia nu este lipsa de incredere, ci doar teama de a pierde pe cine iubesti. Nu trebuie sa pui suflet de fiecare data intr-o relatie ca s-ar putea sa ai de suferit mai tarziu:*!
Succes in dragostelove struck!

| irina_5692 a răspuns:

Dragostea. Cred ca este un sentiment minunat care poate aduce fericire si totodata suferinta. Dar totusi este un sentiment care merita sa fie simtit de toti oameni! Iubirea fata de o alta persoana este un lucru pe care putini il pot simti cu adevarat fata de o alta persoana. A iubi pe cineva fara prejudecati s-au indoieli inseamna sa iubesti cu adevarat pe cineva. Cam acesta ar fi definitia.
Parerea mea cand iubesti suferi niciodata nu esti scutit/a de suferinta! Mai ales in aceste vremuri nu merita sa pui suflet intr-o relatie nu conteaza cat de mult o iubesti pe aceea persoana. Deoarece niciodata nu vei ajunge sa o cunosti pe aceea persoana cu adevarat. Iar in final te va dezamagi.

| opierdevara a răspuns:

Dragoste...
Cand zici dragoste te gandesti la acel sentiment care de mai multe ori te face sa putesti.
Dragostea o simtim inca din copilarie cand prima persoana pe care o iubim este "mama".
cu cat crestem,fluturasii de stomac incep a-si face de cap,stricandu-ne noua toata pofta de mancare.laughing
deci dragostea este un sentiment infinit care, oricat de frig ar fi afara, incalzeste omul si il face sa vada viata numai in roz.
Asa ca iubiti fratilor.happy!

| Chocolotto a răspuns:

''Dragostea''.Pt mine e motivul pentru. care traiesc.adica daca iubesti esti plin de viata, sperante si tot felul de chestii frumoase in schimb daca nu iubesti esti 0.nimic.ceva de genu.happy.