| tweety_8071 a întrebat:

Puneti-va putin in locul meu pentru a-mi da un sfat utilstraight faceDe un an de zile cunosc un baiat, pe care il iubesc tot de atunci.Am trecut prin multe impreuna, in timpul asta am mai fost si despartiti de nenumarate ori, dar atunci cand am fost impreuna totul era perfect:X, insa de la un timp el a inceput sa faca greseli, picatura care a umplut paharul a fost cand l-am prins cu alta in pat, de atunci ne-am despartit definitiv, desi a mai incercat el sa se impace sa-mi ceara iertare nu am putut sa-l iert.In final au trecut 4 luni de atunci, iar eu sunt cu un alt baiat, am incercat sa-l uit pe acesta din urma si nu pot reusi, nu pot sa-l scot din inima si din gandul meu desi mi-a gresit atat.Intrebarea mea este.sa ma despart de baiatul acesta, caci simt ca incepe sa tina foarte mult la mine si nu merita sa-l ranesc si sa-l mint, caci eu nu-l iubesc, sau ar fi mai bine sa incerc sa-l uit pe fostul?straight face
Va multumesc tuturor care au avut rabdare sa citeasca si m-au ajutat:*

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

O sa il uiti pe fostul cu timpul.

| Youcomewithmeinhell a răspuns:

Twety uital pe fostul si iatil pe baiatu ala ca poate nu face ca fost ala si-a batut joc de tinestraight face funda?big grin

| Muppet a răspuns:

Uita-l pe fostul! Nu poți sa stai mereu cu amintirea lui, odată și odată tot trebuie sa îl uiți. Încearcă sa nu te mai gândești la el și acordai mai multa atenție actualului. Poate o sa ajungi sa îl iubești la fel de mult ca pe fostul.

| fgch a răspuns:

Mda.Uital p fostulhee hee.Am trecut si eu prin aprox asa ceva(fara faza cu prinsu in pat tongue) si mi-au cam trebuit 6 luni ca sa o uit.In fine, tu acum nu o sa simti nimic pentru nimeni pentru ca inca mai sunt ramasite din fosta ta iubire pentru acel baiat, dar totul o sa treaca pana la urma.Si despre baiatul asta, ce sa zic, u momentan ai nevoie de afectiunea cuiva si de ati ocupa timpul.E un mecanism al coprului nostru, daca trece prin ceva, acesta tinde sa inlocuiasca acel ceva cu altceva, insa fara a mai fi dispus la greseli si suferinta tongue. Eu zic sa il uiti p fostul si sa incerci sa faci ca pentru tine sa fie cat mai bine big grin. Bafta in continuare big hug

| valThina a răspuns:

Stiu e greu sa uiti dar trebuie... explica-i actualului prieten ca nu poti dupa o relatie sa te mai apropii atat de repede de cineva si poate o sa te inteleaga, dar sa ii spui in asa fe sa nu creada ca vrei sa va despartiti

| Kristtine a răspuns:

Sfatul meu e să rămâi cu băiatul acesta şi o să ajungi să ţii foarte mult la el şi pe fostul uită-l n-are rost. Dacă fostul te iubea nu te înşelahappy. Succes în continuare!

| Brandusha16 a răspuns:

@tweety timpul le rezolva pe toate. Incet, incet il vei uita pe fostul, dar trebuie sa ai bunavointa. Petrece-ti mai mult timp cu el, fa orice cu el si ai sa vezi ca il vei uita mai usor si mai repede. Sper ca ti-am fost de ajutor. Te pup si bafta in continuare.

| dianadiana a răspuns:

Eu am aceeasi situatie ca si tine... si incerc sa il uit dar nu prea reusesc si atunci apelez la prieteni, vacante etc sa uit. Stii, uneori prietenii pot face minuni. Daca inca mai vorbesti cu fostul, discutati si despre tine si el. Daca actualul tine la tine va fi un pic mai greu. Vorbeste cu el si explica i, va intelege cu siguranta si astfel nu il vei rani. Succes si iti doresc sa fii fericita si sa fii iubita de cine vrei tu happy sper ca te am ajutat!

| sirina_7189 a răspuns:

Ii spui actualului ca nu-l iubesti si ca esti indragostita de altul.(nu are rost sa stai cu el daca nu-l iubesti, asa suferiti amandoi)
Daca fostul isi cere scuze de nenumarate ori si chiar ii pare rau atunci poate...merita o a-2-a sansa(dar numai cand simti tu ca el isi spala greseala)