| WilliamQoilung2024 a întrebat:

Putem spune despre o fată, care a avut până la căsătorie, 7-10 relații, în care în unele a iubit și altele a fost doar pentru sex, că a fost în cunoaștere?
Ce o determină să spună că X este alesul, din moment ce, comparativ cu X, a avut bărbați mult mai buni, în trecutul ei?

Răspuns Câştigător
| Cipi1212 a răspuns:

Ea știe.

10 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Româncele in principiu sunt femei cuminți, sincere, serioase, au un singur client nu prea o fac in grup

| sierra1 a răspuns:

Poți tu spune despre EA că e unica și cea mai bună dacă n-ai termen de comparație? (cu altele)

| Madaxo97 a răspuns:

Da, eu cred că putem spune ca a fost în proces de cunoștere, de ce nu, atât timp cât e doar sub 10 parteneri, nu mi se pare așa mult, dacă rămânem sub această limită doar. Toți ar trebui să aibă acest proces de cunoaștere, si femeile si bărbații. După ce termină acest proces, poate simți sau nu să se întoarcă ori in trecut să rămână pe viață cu unul din acei 10, sau poate să caute în continuare pe cineva care simte ea că este alesul, alesul acesta diferențiindu-se de restul pe baza criteriilor formate de femeie după toate experientele avute, presupunându-se că după atâtea experiente, stie ce vrea de la un bărbat în mod clar.

| WilliamQoilung2024 explică (pentru Madaxo97):

Ce se întâmplă, după 10 foști parteneri? Pentru tine?

| Madaxo97 a răspuns (pentru WilliamQoilung2024):

Pai, se presupune că după atâția își da seama ce vrea de la un bărbat, își formează cumva o lista de criterii și va alege mai bine. Am zis doar așa că 10 mi se pare o cifra decenta totuși, altele au avut si de la 30-50 parteneri în sus.

| WilliamQoilung2024 explică (pentru Madaxo97):

Personal, chiar și 10 este mult. Aici nu mai este vorba de cunoaștere.
E vorba de sex. Adică o persoană cu mâncărimi între degetele de la picioare.
Din păcate, în ziua de azi, noi, bărbații suntem victime. Trebuie să alegem gunoiul cel mai mic.

| WilliamQoilung2024 explică (pentru WilliamQoilung2024):

Stai liniștit ca al 11-lea, nu este cu nimic mai presus de cât ceilalți 10.
Asta ne place nouă să credem.
Al 11-lea, este o partidă bună pentru ea, cu care se vrea căsătorită. Atât.

| Madaxo97 a răspuns (pentru WilliamQoilung2024):

Să nu generalizam totuși, nu e mereu vorba numai de sex, poate se întâmplă ca femeia să dea numai de idioți și nu are de ales, trebuie să treacă la următorul și la următorul și tot așa, până dă de un bărbat bun. Știu și eu o fată, care de câțiva ani se chinuie să găsească un băiat de doamne ajută să facă o familie, si are vreo 6-7 relații eșuate până la 30 ani, unele relații de cel puțin un an, pur și simplu nu găsește bărbatul potrivit, mai bine să continuie să caute decât să se complacă într-o relație care nu îi place, doar pentru ca a trecut pragul de 30 ani și câțiva parteneri

| Miruna333 a răspuns:

Clar ca a fost in procesul de cunoastere. Pentru ca asta simte. Alesul este ceea ce isi doreste ea si se diferentiaza de ceilalti., Felul lui de a fi, cum o trateaza, cum decurge relatia, totul contribuie, clar a ales cea mai buna versiune din toti baietii. Poti sa ai persoane in trecut putin mai bune sa spunem din unele puncte de vedere, dar asta nu inseamna ca erau potrivite, ca e clar ca nu a mers din moment de relatia s-a incheiat. Cu siguranta aveau minusurile lor. Este vorba foarte mult de ceea ce isi doreste o persoana langa ea si pe ce pune accentul. Dar, se presupu ca alesul este cel mai bun de pana acum

| WilliamQoilung2024 explică:

Mulțumesc pentru răspuns!
Am vrut să aud și alte păreri.
Dar, la noi în România, popular, îi spunem, stoc.
Adică, fata și-a făcut stocul.
Și atunci când consideră că e suficient, pică pe capul lui X și se căsătorește.
Cine este X?
Oricine. Care poate nu este cu nimic mai bun decât foștii ei parteneri, dar este acel fraier perfect. Ușor de manipulat, care nu pune întrebări despre trecut și care are ochelari de cal. Și cum este trendul, se bucură de prezent. Adică de ea, ca de o mașină second hand.
Am spus că X, poate fi oricine. De ce?
Pentru că în ziua de azi, fetele tind spre căsătorie, băieții, mai puțin. Deci clar, decizia de a intemeia o familie, este a lor. A femeilor.
Și să vezi ce mișto râde viața de X.
Aducând-i pe foștii ei în preajma lui. Și el trebuie să suporte zâmbetele ironice ale foștilor.
Asta este, din păcate.
Trăim în România și mai este mult până departe.
Am asistat, la o nuntă, când un fost al miresei, a venit ne invitat. Cu o brigadă de golani afară, a făcut dedicații prin lăutari, pentru domnișoara mireasă.
Pe la ora 23... a plecat.
Dar a stricat nunta.