| cîrne a întrebat:

Puteti sa-mi spuneti si mie ce efect au prelungitoarele pentru penis? diminueaza placerea?

Răspuns Câştigător
mariana
| mariana a răspuns:

Dragul meu, trebuie sa stii ca preocuparea ta nu este dintre cele mai noi. Fiecare tanar se intreaba daca este dotat cum se cuvine, din toate puctele de vedere, insa sunt sigura ca nu acest lucru este foarte important. Intr-o relatie intima nu conteaza atat partea mecanica a actului sexual, cat mai ales partea sufleteasca si preludiu, care au o importanta deosebita. Sunt baieti mai putin dezvoltati din punct de vedere fizic, care reusesc sa-si aduca partenerele in stare de orgasm, iar altii cu posibilitati mari, sunt mai egoisti si nu sunt preocupati si de ceea ce simte partenera lor sau iubita lor si se gandesc doar sa se satisfaca pe sine.
Cred ca nu este cazul sa se foloseasca o asemenea practica, pentru ca ea ar putea avea efecte adverse, in primul rand pantru fata, iar in al doilea rand sunt convinsa ca ar influienta si placerea baiatului, care ar putea fi atenuata, fata de o relatie sexuala normala. Nu pot sa-ti raspund la intrebarea ta, pentru ca sunt femeie, dar pot sa-ti spun ca acest lucru nu este relevant intr-o relatie si cred ca ar trebui sa discuti cu prietenta ta si sa-i ceri parerea si posibil ca si ea ar ajunge la aceiasi concluzie ca si mine.
Fii tu insuti, in orice imprejurare si foloseste-te de mijloacele pe care ti le-a dat natura si sunt convinsa ca vei fi la inaltime din toate punctele de vedere. Mult succes si nu cred ca ai pentru ce sa ai complexe.

4 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Mariana ti-a dat cel mai bun sfat, tine cont de el.

| canarita a răspuns:

Eu zic asa:daca nu-i de la mama natura... n-are rost sa te complici...mai bine cauta alt mod de a o satisface...pai ce naiba, chiar ii trebui prelungitor, zau asa, azi prelungitor, maine intrerupator, apoi schimba priza cu totul (s-ar putea sa fii tu priza!) mai bine discutati si o faceti la lumina lumanarilor sau intr-un loc incitant ca sa sporeasca placerea...

| cîrne explică:

Multumesc pentru raspuns, insa nu-s chiar asa ageamiu cum ma banuia si altcineva. eu voiam sa stiu ce efecte are asupra partenerei, caci exista cazuri cand diferenta dintre penis si vagin e foarte mare, iar atunci pasiunea si preludiul sunt in zadar.

Răspuns utilizator avertizat